Ve chvíli, kdy měly proběhnout administrativní přejímky, obestřely Baju neobvyklé zmatky. Pořadatelé soutěž nejprve z bezpečnostních důvodů zrušili, aby o tři hodiny později zveřejnili informaci o přeložení podniku na následující víkend. Zmíněné kroky však nesouvisely se situací kolem koronaviru, ale s počasím. Kvůli velkému suchu, panujícímu v centrální části Portugalska, vydaly místní úřady nařízení, která mají snížit riziko vzniku požárů. Jedním z přijatých opatření je omezení provozu na lesních a polních cestách. 

„Byla to velká komplikace, přece jen máme všichni práci. A tak jsme si museli sednout s celým týmem a dohodnout se zda vůbec bude možné v Portugalsku ještě týden zůstat. Vzápětí přišla otázka, kde budeme bydlet? Na tu jsme naštěstí dostali odpověď hned a to v podobě pozvání od portugalských přátel, rodiny Sousa a následně od portugalské asociace. Jednalo se o ubytování šest lidí. To už neni jen tak,“ vzpomínala Olga „Ollie“ Roučková.

I když měl český tým kde složit hlavu, přesto nebylo jisté, zda vůbec do závodu nastoupí „Během nedobrovolné dovolené jsme měli možnost trénovat, cestovat a poznávat novou kulturu. Neměli jsme ale moc klidné spaní, takřka do poslední chvíle jsme si nebyli jistí, zda budeme moct startovat. Pořadatelé nám každý den dávali čerstvé informace, které obestíraly otazníky. Vše se rozlousklo až ve čtvrtek a my jsme se tak vrátili do depa a podruhé stavěli celé zázemí. A už bylo opravdu na čas, ponorka naší šestičlenné trosečnické posádky gradovala,“ přiznala rodačka z Děčína.

FLORBALISTÉ Děčína - ilustrační foto.
Predátoři zlomili Dynamo šesti kusy v poslední třetině

Meterologové slibovali na přeložený termín déšť a nemýlili se. Už ve čtvrtek prošel depem soutěže silný déšť a místo budoucí servisní zóny dokonce zasáhlo silné krupobití. Vytrvalý déšť se nad závodištěm držel i celou sobotu. Nelehké podmínky však závod nezastavily a tak se jezdci mohli těšit na první rychlostní sobotní  zkoušku (79 km), a dvě nedělní rychlostky (141 km) a (75 km). V kategorii čtyřkolek bylo přihlášeno celkem 15 jezdců. V kategorii motocyklů 51 závodníků. „Když premiéra, tak pořádná a to na světovém závodě. Ale bylo to hodně těžké, přeci jen jsem za závodními řídítky neseděla něco málo přes dva roky,“ připomněla Roučková

Roučková zažívala svou obnovenou premiéru za řídítky, navíc bojovala i s otravou z jídla. „Ani mi to nepřipomínejte. Jeden oběd v depu a celý závodní víkend byl málem zmařen. Bohužel to potkalo i další závodníky napříč kategoriemi, a my se tak namísto závodění potáceli jako mumie. Snažila jsem se co nejvíc myslet jen na závod, ale když je vám tak zle, že nevíte za jakou zatáčkou budete zvracet, to moc nešlo,“ posteskla si Roučková

Nakonec se Roučkové povedlo vyjet si světové i evropské body za třetí místo mezi muži. V ženách si Roučková odváží suverénní první místo, zbylé dvě závodnice z technických důvodů závod nedokončily. Sezonu Světového poháru FIM by měly zkompletovat dvě listopadové akce v portugalském Portalegre a Dubaji. Tam by měla Roučková zabojovat o další cenné body ve spolupráci s Autoklubem České Republiky.

Výsledky FIM WORLD BAJA: 

1.Luis Engeitado (Yamaha YFZ 450)
2.Toni Vingut (Yamaha Raptor 686)
3. Olga Roučková (Yamaha Raptor 700)