Vodní pólisté z Děčína sbírají jeden úspěch za druhým. A to nejen na seniorském poli, ale také v mládežnických kategoriích.

Na stříbrné medaile mladších žáků parádně navázali i mladší dorostenci. Vlastně je i předčili. Budoucnost děčínského póla v domácím bazénu slavili vítězství v první lize.

„Jsou to krásné pocity být nejlepší z celé republiky. O to větší vyhrát finále u nás v Děčíně. Hodně nám pomohlo fandění našich rodičů, kamarádů a ke konci i brněnských a strakonických soupeřů," usmíval se Vojtěch Rameš, jedna z opor mladších dorostenců SK Děčín.

Děčínským hráčům začala sezóna v září čtyřmi turnaji poháru svazu vodního póla. Poháru se účastnilo osm týmů rozdělených do dvou skupin po čtyřech týmech a postupovaly vždy první dva do první ligy a další dva hráli druhou ligu. „Turnaj jsme s přehledem vyhráli, byla tam jen jedna porážka. V první lize se nám zase tolik nedařilo, do finálového turnaje jsme šli se stejným bodovým ziskem jako druhý Stepp Praha," přiznal trenér SK Děčín Michal Košik.

Děčínský aquapark viděl parádní drama. Týmy Děčína a Prahy shodně porazily Brno i Strakonice. Bylo jasné, že rozhodne vzájemný zápas, kterým tak celý finálový turnaj vyvrcholil.

„Od začátku utkání jsme vedli a soupeře k ničemu nepustili. I když hráči Steppu se snažili a dařilo se jim se gólově přiblížit tak kluci vždy našli odpověď a náskok navýšili," pochvaloval si Košik.

I když v té době Děčín skrápěl déšť, domácí mladíci za podpory publika dokráčeli k vítězství 14:8 a získali tak vytoužený titul. Utkání díky třem faulům nedohrál Martin Košik, který zbytek zápasu sledoval z tribuny.

„Byl to nejtěžší zápas. Nepřálo nám časté vylučování našich hráčů. Bylo to nejsilnější možný soupeř, přesto si myslím, že jsme prostě byli lepší. Podle mě rozhodla naše odhodlanost , taktika a hlavně semknutost celého našeho týmu. Poděkování patří také našim trenérům Košikovi, Beránkovi a Machalovi," zdůraznil Vojta Rameš.

Po závěrečném hvizdu byli do vody vhozeni o trenéři Košik s Machalou. „Tak, a od teď mě klidně můžete tykat," pravil v bazénu euforicky Michal Košik. „Dobře, tak čau Míšo," zněla hlasitá odpověď z řad jeho svěřenců.

Ihned po turnaji došlo k předání pohárů a zlatých medailí. Zlato bral Děčín, stříbro Stepp Praha, bronz Kometa Brno. Čtvrté místo zbylo na Strakonice. Hned dva mladíci z SK Děčín byli navíc v nejlepší sedmičce celé první ligy.

„Ukázali jsme, že do Děčína se prostě pro titul nejezdí," dodal s úsměvem Michal Košik, který také hraje za muže druhou ligu.