Děčínský Spartak se vydal do Prahy bez zraněné Procházkové a proti tamnímu celku Stavební fakulty musel nastoupit pouze v sedmi hráčkách. „V úvodu prvního setu jsme měly špatný příjem a soupeř odskočil do vedení 8:2. Ve druhém setu se nám povedlo zablokovat něco na síti a přitvrdily jsme na podání. Ale za stavu 1:1 jsme v následujících setech zase fyzicky odešly," mrzelo po porážce 1:3 děčínskou volejbalistku Michaelu Beranovou.

Ani druhá bitva žádnou výsledkovou změnu nepřinesla, Pražanky i podruhé zvítězily 3:1. „Do druhého zápasu jsme nastoupily lépe, ale nedokázaly jsme dotáhnout koncovky do zdárného závěru," podotkla Beranová.

Těžkou šichtu měl před sebou Rumburk, který hostil silné Chabařovice. A i když herně svěřenkyně Petra Dopity nezklamaly, bodová odměna jim nebyla dopřána. „Jsou to pro nás další promarněné body. S velice kvalitním soupeřem jsme drželi krok po většinu setů, ale ani jednu koncovku holky nezvládly. Oboustranně to byl výborný volejbal s vynikajícími zákroky v poli i tvrdou hrou na síti. Přesto nám nepřinesl ani bod. Soupeř nás přehrál především zkušeností a volejbalovou chytrostí ve vypjatých momentech," zklamaně pravil rumburský trenér po porážkách 0:3 a 1:3.

V dalším kole se oba celky představí v domácím prostředí. Děčín přivítá Mělník, Rumburk zase Bohemians.

SF Praha – Spartak Děčín (15, -22, 12, 13) a 3:1 (20, 23, -15, 24)

Děčín: Beranová, A. Havlíčková, L. Strzepková, E. Strzepková, Šrajerová, I. Zahálková, Sigmundová.

TJ Rumburk – Slovan Chabařovice 0:3 (-11, -17, -31) a 1:3 (-18, 27, -14, -30)

Rumburk: Jindrová, Jindřichová, Plíhalová, Pifková, A. Hýblová, M. Hýblová, Skružná, Jurková, Čurgaliová, Ackermanová.