„Závod byl situován do prostoru za fotbalový stadion, kde zvlněný terén navíc ztížila skutečnost masivní těžby porostu napadeného kůrovcem. Závodníci se tak museli vyrovnat nejen s klasickým během, ale také překonáváním nejrůznějších překážek, které tak ztížili orientaci v daném terénu,“ prozradil Tomáš Fúsek z oddílu TOM Mikulášovice.

Dopolední závod smíšených dvojic ovládli závodníci domácího oddílu z Mikulášovic, kteří svými výkony potvrdili dlouholetou nadvládu v týmových soutěžích.

V kategorii žáků zvítězila sourozenecká dvojice Andrea Fúsková a Ondřej Fúsek, stříbro zůstalo rovněž doma, a sice dvojici Barbora Trojanová a Daniel Kreibich, na třetí příčce je pak na stupních vítězů doplnila dvojicez Kralup nad Vltavou Homolková s Plickou.

V kategorii dospělých pak zvítězila mikulášovická dvojice Michaela Kreibichová a Zdeněk Plešinger, stříbro získali také domácí Eliška a Vojtěch Šimkovi, bronz putoval do Orlové zásluhou Hany Gabzdylové a Ondřeje Genca.

V nejzkušenější kategorii se stali vítězi Radka a Libor Koloniční z Frýdku Místku těsně o jednu jedinou chybnou penalizaci před mistry sportu Květou a Tomášem Fúskovými, bronz pak vybojovali Jana Patzeltová a Petr Kalousek rovněž z Mikulášovic. Závod se běžel na velmi rychlé nicméně náročné trati a předcházel tak odpolednímu mistrovskému závodu Long, do kterého nastoupila většina závodníků dopoledního závodu.

Long se běžel přes vrchol rozhledny Tanečnice, více jak dvanáct kilometrů s převýšením téměř 500 metrů ovládl celkově bez rozdílu věku Vít Konopáč z Frýdku Místku, s minimální ztrátou pak doběhl mikulášovický veterán Tomáš Fúsek, třetí byla Linda Palivcová ze Sudoměřic. V jednotlivých kategoriích si cenné kovy vyběhli stříbro Michaela Kreibichová, stříbro Pavlína Trojanová, zlato Marek Charvát, bronz Zdeněk Plešinger a stříbro Tomáš Fúsek všichni z TOM Mikulášovice.

„Náročný víkend v podobě absolvování dvou mistrovských závodů je tak za domácími bězci, následuje velmi krátká regenerace a již v pátek ti nejlepší odcestují do Kraslic, dějiště letošního republikového šampionátu v jednotlivcích,“ dodal Tomáš Fúsek.