Nejvíce diváky zajímala nejlepší česká amatérská boxerka současnosti Martina Schmoranzová. Sympatická členka děčínských barev nezaváhala. V kategorii do 69 kg nejprve v semifinále porazila 5:0 Lindu Dostálkovou, ve finále stejným poměrem vyzrála i na devatenáctiletou Denisu Pauerovou.

„V Děčíně se mi boxovalo opravdu krásně. Byla jsem domácí a podpora lidí byla skvělá. Jsem ráda, že jsem obhájila, zápasy byly super, holky jsou rok od roku lepší. Má příprava, kterou máme k mistrovství světa, zatím probíhá skvěle,“ prozradila Deníku Schmoranzová, která si vyslechla lichotku od skvělého boxera minulosti. „Ta holka má styl jako chlap. Výborně se na ni koukalo,“ pronesl pro czechboxing.cz Ladislav Husárik, bronzový medailista z MS 1989.

Jablonecký trenér Alois Škeřík dovedl ve váze do 54 kg k mistrovskému titulu Terezu Netušilovou. Ačkoliv pro jeho svěřenkyni není box hlavní disciplínou. „Proti Cassandře jsem ve finále měla problémy a sáhla si na dno. Ale bojovala jsem až do konce. Mám obrovskou radost. V boxerském ringu jsem zatím nepohrála. To je úspěch, když není box má hlavní disciplína,“ přiznala devatenáctiletá Netušilová.

Vše klapalo pod taktovkou Václava Němečka, který zvládl organizaci MČR na jedničku. Navíc pro vítěze krom vítězných pohárů připravil i parádní pásy. To ocenil i mistr ČR v kategorii do 91 kg Jiří Havel. „Pocity z Děčína mám pozitivní. Bylo to povedené mistrovství. A konečně jsme dostali neobvyklou cenu v podobě pásu. Václav Němeček udělal všem velkou radost, taková cena v českém amatérském boxu ještě nebyla,“ pochvaloval si Havel.

„Nejlepší šampionát za poslední roky, proti tomu, co jsem viděl třeba patnáct let zpět? Obrovsky šla kvalita nahoru,“ vyprávěl spokojeně Husárik, který má doma osm medailí z MČR včetně dvou titulů.

MČR boxu mužů a žen v Děčíně: 

Muži:
Do 56 kg: Pavljuk - Freiher 4:1.
Do 60 kg: Šachbazian - Barák 5:0.
Do 64 kg: P. Novák - Baláž 5:0.
Do 69 kg: V. Zadák - Vlček rsc v 1. kole.
Do 75 kg: Bartl - Prázdný 5:0.
Do 81 kg: Hladký - Bojko 5:0.
Do 91 kg: Havel - Ján 4:1.
Nad 91 kg: Velecký - M. Novák 5:0.

Ženy:
Do 51 kg: Laštovková - Prokešová 5:0.
Do 54 kg: Netušilová - Swenk 3:2.
Do 57 kg: Halajová - Kostrouchová 3:2.
Do 60 kg: Ciklová - Volejníková 4:1.
Do 69 kg: Schmoranzová - Pauerová 5:0.
Do 75 kg: V. Sedláčková - Manďáková 5:0