Třídenní program začal distančním závodem klasikou na pět kilometrů. Dan Hozák dokázal obhájit letošní neporazitelnost a dojel si pro vítězství s drobným náskokem před oddílovým kolegou Filipem Štecherem. Jeho bratr Timon mezi staršími dorostenci po solidním výkonu obsadil 28.místo.

„Nezávodilo se mi dobře. Stopy byly měkké, hole se mi bořily a trať byla pomalá. Ještě k tomu jsem se sám necítil úplně dobře. Byl to určitě jeden z nejnáročnějších závodů sezony. Mám ale dobrý pocit z toho, jak jsem se s tím popral,“ přiznal s úlevou v hlase Daniel Hozák.

NEPŘÍJEMNÝ PÁD

Další dva dny patřily štafetovým závodům. Hozák byl společně se Štecherem největšími favority na vítězství. Ale i díky nepříjemnému Danova pádu z toho byla „pouze“ stříbrná medaile. „Ve druhém kole jsem předjížděl týmového kolegu Adama Müllera a následně vyjel do měkkého čerstvě napadlého a pomalého sněhu. Lyže se mi zastavily pod nohama. Nabrali jsme ztrátu a byli šestí. Nakonec jsme to dokázali vytáhnout na druhé místo,“ zdůraznil.

Na startu sprintu byl také Danův bratr Timon a ve dvojici s Robinem Husákem si dojeli pro pěkné 14.místo.

KOMFORTNÍ NÁSKOK

Nedělním programem byly štafety volnou technikou a dorostence v hustém sněžení čekala těžká porce 3x4 kilometry. Sestava s Matyášem Bauerem na úvodním úseku, Filipem Štecherem a Danem Hozákem jako finišmanem tentokrát nepřipustila žádné drama a od začátku dominovala. A nakonec jasně zvítězila.

„Dost jsme si věřili na titul mistrů republiky, věděli jsme, že máme obrovskou šanci, a šlo jen o to nikde nepokazit. Kluci mi předávali s pěkným náskokem jedné minuty, a to je ten nejkrásnější pocit. I tak jsem ale jel naplno a nakonec přidal ještě dalších třicet sekund k dobru,“ usmíval se Hozák.

A jaký bude další program nadějného lyžaře? „Další a zároveň poslední závody máme na programu příští víkend na Mísečkách. Pojedeme norský sprint volnou technikou a deset kilometrů klasicky s hromadným startem,“ dodal na závěr.