Děčín, který sestoupil z Národní ligy, nejprve doma v Novém Boru přetlačil tým Florbal Teplice 7:6 po prodloužení. Zápas rozsekl Jiří Petrášek. Druhý den prožil klidnější zápas, když v Lounech slavil jasnou výhru 7:2. „Byly to pro nás dva rozdílné zápasy. Proti Teplicím to bylo hodně vyrovnané, myslím, že vyhrál šťastnější tým. Lounský nováček nám to usnadnil. Měli jsme hodně přesilovek. Sice jsme nepodali ideální výkon, ale celkově to stačilo na pět bodů. Podle mě je to velmi dobrý start do sezóny,“ přiznal děčínský florbalista Jan Fidler. 

„Chceme zúročit zkušenosti z Národní ligy a postoupit do nadstavbové části z co nejlepší pozice,“  dodal Fidler. 

„Celý zápas byl velmi vyrovnaný, věděli jsme, že je důležitý každý souboj. Neudržení vedení v poslední minutě mě ale moc mrzí a musíme se z toho do příště poučit. Z Nového Boru se ale snadno body vozit nebudou,“ shrnul teplický Martin Pechatý, který v Novém Boru nastřádal čtyři body.

Teplice mají v divizi nově dva týmy. Kromě mužstva Florbal Teplice, které se několik sezon po sobě pokoušelo neúspěšně postoupit do vyšší soutěže, lázeňské město nyní reprezentuje klub DDM Dynamo Teplice.

Dynamo o víkendu odehrálo dva duely, nezískalo ani bod; s béčkem Chomutova doma padlo 4:7, v Praze pak prohrálo s rezervou Panthers 6:8.

V obou zápasech byly vidět obraty skóre. Proti Chomutovu Tepličtí vedli 2:0, zápas ale vinou své nedisciplinovanosti ztratili. V Praze se hrálo vyrovnané utkání. Dynamo skvěle stáhlo tříbrankový náskok domácích, nakonec ale do šaten beztak odcházelo s hlavami dole.

DDM SANEXCZ Děčín - Florbal Teplice 7:6 pp (3:3, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky Děčína: Fidler 2, Vybíral, Záruba, Vlček, Fišer, Petrášek. 

Lokomotiva Louny - DDM SANEXCZ Děčín 2:7 (1:3, 0:3, 1:1)

Branky Děčína: Fidler 2, Bořuta 2, Vybíral, Vlček, Pilek.