Už je rozhodnuto, kdo si zahraje o titul a kdo o záchranu v nejvyšší soutěži sálové kopané. Tuto tajenku rozluštilo předposlední kolo Extraligy Ústeckého kraje.

Skvělý vstup do nového roku předvedlo Bumiko Děčín, které vytěžilo ze čtyř odehraných zápasů maximum a přiblížilo se vedoucímu Varnsdorfu již jen na rozdíl čtyř bodů.

I Autocentru Jílové se tento turnaj vydařil, když získalo ve čtyřech utkáních devět bodů a reálně si udrželo šance na obhajobu titulu. Mužstva na prvním až čtvrtém místě jsou seřazena v rozmezí sedmi bodů.

FC Veteráns Želenice měly na programu rovněž čtyři zápasy, v nichž měly padesátiprocentní úspěšnost. I tak stále drží druhé místo.

Vedoucí JK Trans Varnsdorf sice v pátém kole nepoznal hořkost porážky, ale body ztratil dvěma remízami. K tomu přidal jednu výhru, stále si však udržuje tříbodový náskok před nejbližším pronásledovatelem, a navíc má ještě jeden neodehraný zápas k dobru. „Měli jsme smůlu. Zranili se nám dva hráči. V posledním zápase nám docházely síly,“ hodnotil páté kolo varnsdorfský Marcel Mikolášek

Sokol Bělá urval v Libouchci čtyři body ze čtyř zápasů a díky stejnému počtu bodů, ale lepšímu skóre přenechal poslední příčku „Décéčku“.

Právě DeCe Computers Děčín byl posledním týmem, který v první lednovou sobotu v Libouchci ochutnal chuť vítězství. Je sice poslední, ale díky nesmírně vyrovnané spodní polovině tabulky, kde jsou všechna čtyři mužstva vyrovnána ve třech bodech, to nemusí být na dlouho.

SC Stap Vilémov neprožil dobrý vstup do nového kalendářního roku. Ve třech odehraných zápasech pobral jen jeden bod, ale ještě hůře dopadlo Turbo Děčín, které jako jediné v pátém kole nebodovalo.

Mužem pátého kola byl zvolen Patrik Medal z Bumika Děčín a Tomáš Feledi z Autocentra Jílové se se sedmi vstřelenými brankami stal nejlepším střelcem.

Poslední kolo základní části se odehraje v sobotu 27. ledna od 8 hodin na palubovce libouchecké sportovní haly.

Tabulka: 1. JK Trans Varnsdorf 38 (65:34), 2. Veteráns Želenice 36 (65:39), 3. Bumiko Děčín 34 (68:51), 4. Autocentrum Jílové 31 (54:48), 5. SC Stap Vilémov 18 (56:60), 6. Turbo Děčín 17 (34:47), 7. Sokol Bělá 15 (55:76), 8. Dece Computers 15 (40:82)