Přestože se hrála důležitá a dramatická utkání v bojích o postup do finálové čtyřky, událostí tohoto kola byla vůbec první výhra Hezounů v této sezóně, kteří využili uspokojení Vilémova z postupu do bojů o titul a zvítězili 2:1.

Futsal Varnsdorf byl na domácí palubovce stoprocentní a jelikož v přímém souboji o první místo porazil Bělou, navýšil svůj náskok v čele tabulky na čtyři body a je na nejlepší cestě získat sezónní „double“, tedy vítězství v krajském finále poháru i v extralize. „Body se nerodily lehce. Turbo Děčín nás hodně potrápilo, důležité bylo, že jsme porazili 3:1 Bělou. A zaslouženě. Věříme, že náskok udržíme a celou soutěž vyhrajeme,“ doufá vedoucí Futsal Varnsdorf Marcel Mikolášek.

I Bumiko Děčín své dvě utkání ovládlo, když v přímých soubojích o postup do finálové čtyřky porazilo Turbo i Veterány shodně 4:3 a je po základní části třetí.

Dvě výhry zajistily postup mezi nejlepší čtyři týmy i sálovkářům SC Stap Vilémov, o porážce ve třetím zápase jsme již psali v úvodu tohoto článku.

Tři týmy odjížděly z Varnsdorfu s bilancí jedné výhry a jedné porážky. SF Bělá Děčín kontroluje druhou pozici, kdy má čtyřbodovou ztrátu na vedoucí Varnsdorf a stejně velký náskok na třetí Bumiko. Autocentrum Jílové se nejprve muselo sklonit před Vilémovem a pak porazilo Hezouny. Ti se pak po této porážce radovali z prvních bodů v tomto ročníku po výhře nad Vilémovem.

Dvě mužstva nebodovala a promarnila tak svou šanci na postup do bojů o titul. Turbo Děčín prohrálo těsně po boji s Varnsdorfem a Bumikem. Želenice prohrály dokonce třikrát.

O páté až osmé místo si zahrají Turbo Děčín, FC Veteráns Želenice, Autocentrum Jílové a Hezouni Děčín. O celkové vítězství si zahrají Futsal Varnsdorf, SF Bělá Děčín, Bumiko Děčín a SC Stap Vilémov.

Mužem tohoto kola se stal Miroslav Kučera z Futsalu Varnsdorf a nejlepším střelcem se stal Michal Culek z SF Bělá Děčín za čtyři přesné zásahy.

Finálové kolo se odehraje v sobotu 22. února od 9 hodin opět ve varnsdorfské sportovní hale.

VÁCLAV VALŠTÝN