V lize juniorek nebyly volejbalistky VK Šanov Teplice favoritkami jen proto, že byly v tabulce výše než soupeřky. Děčín totiž buduje nový tým, který je po předsezónním odchodu šesti hráček složen výhradně z kadetek. Tepličanky, které také mají mladičký kádr, se naopak zlepšují zápas od zápasu. Výsledky 3:1 a 3:0 na sety proto byly podle očekávání.

„Na začátku sezóny se nám ale první vzájemné zápasy nepovedly, prohrály jsme. Chtěly jsme proto porážky odčinit a potvrdit současnou roli favoritek,“ říká na úvod trenérka Teplic Jaroslava Němečková.

„Povinnosti holky zvládly na výbornou. Sice v prvním setu prohrály, ale pak přepnuly na kvalitnější výkon a Děčínu nedaly v následujících setech žádnou šanci,“ ohodnotila Němečková první duel. V tom druhém Teplice vyhrály ještě hladším způsobem a do tabulky si připsaly šest důležitých bodů.

Děčínský Spartak je na předposledním místě. „V prvním zápase se nedařilo, vypadalo to, jako bychom se pořád nedokázaly probudit, příjem, nahrávka, nic nevycházelo. Neradovaly jsme se z uhraného balónu. Ve druhém zápase to bylo mnohem lepší, promluvily jsme si s trenérem a zapracovaly na tom, co se v prvním duelu nedařilo. Byly jsme víc nasazené, v týmu panovala lepší atmosféra a zlepšila se celková hra. Přesto jsme Teplicím podlehly,“ řekla smutně děčínská volejbalistka Barbora Šmerdová.

VK Šanov Teplice - VSK Spartak Děčín 3:1 (-21, 22, 16, 22) a 3:0 (20, 22, 23)

Děčín: Šmerdová, Slavíková, Pešková, P. Zahálková, Čurgaliová, Bojčevová, Sadílková.

Tabulka I. ligy juniorek: 1. Kralupy 28, 2. Kladno 22, 3. Chodov 22, 4. Teplice 17, 5. Děčín 12, 6. Karlovy Vary 6.