Plavecký klub Děčín, který akci pořádal, do klání přihlásil 24 svěřenců a bylo se opravdu na co koukat, což potvrdil i pozvaný náměstek primátora Martin Pošta. Vyvrcholením byly finálové závody na 100 m polohově a 50 m volným způsobem, které proběhly v úvodu odpoledního programu.

Mezi nejúspěšnější borce PK Děčín v nejmladších kategoriích patřil Tomáš Čermák, který jako nejmladší účastník závodů (9 let) vybojoval stupně vítězů. Nejvíce úspěchů pro domácí oddíl posbírali tito plavci – Simona Poláková ročník 2011, Petr Šolín a Barbora Silná ročník narození 2010, Alžběta Blažková a Anežka Žáčková ročník narození 2009 a Nina Červinková a Marta Netušilová ročník 2008.

„Na skvělých výkonech se podepsalo hlavně soustředění v italském Lignanu a také desetidenní dvoufázové tréninky v domácím bazénu na konci prázdnin. Celkově si tak v rámci přípravy v druhé polovině srpna každý naplaval neskutečných 55 km. Jménem klubu děkujeme všem dobrovolníkům, rozhodčím a trenérům a těšíme se na další ročník soutěže," podotkli trenéři PK Děčín Jan Mareš a Petr Rouček. 

| Video: Youtube