„Hlásíme se vám z francouzského přístavu Le Havre, kde právě proběhl kolotoč technických a administrativních přejímek, které je nutné absolvovat před naloděním na cestu do Jižní Ameriky,“ říká sympatická závodnice.

Nekonečné a přísné přejímky v těchto dnech absolvují Dakarští jezdci se závodními stroji, ale také všechny doprovodné vozy.

„Nejdříve jsem absolvovala několik stanovišť týkajících se administrace, vše bylo velmi podobné Merzouga Rally, takže už jsem trochu věděla co nás všechny bude čekat. Technická přejímka už byla rozmanitější a velmi přísná, jako nováček jsem těžila ze zkušeností týmu,“ přiznala Roučková

Po administraci, začala hlavní práce mechanikům, kteří přímo na místě připravili montáž Iritracku. Hlavní mechanik Václav Hucl se jal montáže velmi srdnatě a po dvou hodinách byla Yamaha YFM 700R kompletně připravená.

„Po dokončení jsme se přesunuli do přístavní haly kde probíhala kontrola závodních strojů, která je rozdělena do několika fází,“ pokračovala.

Celý ten kolotoč je propředen všemi kategoriemi Rallye Dakar – od motorek až po kamiony a pro mnohé i velmi zajímavá Malle Moto kategorie, která byla rezolutně oddělena od všech kategorií.

Všechny týmy měly plné ruce práce, ale nakonec se povedlo nalodit techniku, která nyní bude přes měsíc na vlnách Atlantiku. „A my se s ní setkáme opět 2. ledna v Limě, hlavním městě Peru. Byl to velmi silný zážitek, stát na pomyslné startovací čáře k Dakarské Rally. Připadala jsem si jako Alenka v říši divů, všechny ty hvězdné týmy, které jsem doposud vídávala jen v televizi.  Ač byla technická přejímka náročná, a trochu jsme se s Vencou zapotili, tak se povedlo. A už ať skočíme do letadla a letíme směr Dakar,“ doplnila s úsměvem.

Představení týmu

Oficiální představení českého týmu Moto Racing Group před jubilejním 40. ročníkem Rally Dakar 2018 proběhlo v Klasick Wheels.

Fanoušci se tak opět mohli těšit kompletního složení týmu, závodní a doprovodné techniky, na kterou si všichni mohli naposledi sáhnout a detailně si vše prohlédnout. Kompletní sestava byla oproti minulému roku rozšířena o jeden motocykl (Jan Veselý) a jeden QUAD, který bude řídit jediná žena v týmu, Ollie Roučková.

Chybět samozřejmě nebude Milan Engel, pro kterého to bude už čtvrtý dakarový start, Jacopo Cerutti, vracející se na Dakar po loňském smolném zranění a Tomáš Kubiena, jenž letošní Dakar sice nedokončil, ale ukázal, že může bojovat se špičkou v kategorii QUAD. Toto trio by mělo na lednovém Dakaru patřit ke špičce ve svých kategoriích.