Vítězstvím 10:6 nad rivalem z Ústí nad Labem se extraligoví boxeři z Děčína dostali na první místo. Kdysi třaskavé derby ale pomalu ztrácí na lesku.

Kompletního zápasového programu se bohužel naplněná děčínská Střelnice nedočkala. „Bohužel v kategorii 56 kg šlo jen o přátelský zápas. Naše polská posila neměla povolení od polského svazu. Je zarážející, že čtrnáctinásobný mistr extraligy z Ústí nedokáže na derby postavit kompletní tým. Chce to jen chtít a nedělat ostudu českému boxu,“ podotkl naštvaně sekretář BC Rohovník ARMEX Děčín Miloslav Jirásek.

První tři zápasy šly za Ústím, dalších deset bodů už patřilo Děčínu. Včetně váhy 75 kg (Bártl) a 81 kg (Hořejšek). Tam domácí borci získali body bez boje. Vítězné zápasy tak získaly postupně Karvánek (69 kg), který porazil Vlčka, a také Jiří Havel (91 kg), který v technickém zápase přetlačil Jána. „Zápas jsem si užil, soupeř předvedl velice snaživý a houževnatý výkon. Děkuji všem, kteří si našli čas a přišli nás všechny povzbudit,“ řekl spokojený Havel.

V supertěžké váze pak domácí vítězství potvrdil Novák, který v tvrdém souboji porazil Dumonta. „To, co ústecký borec obstál, bylo neuvěřitelné,“ ocenil Jirásek kvality ústeckého soupeře.

Tento víkend hostí Ústí nad Labem Třeboň, v neděli 5. května by měl stejného soupeře přivítat i Děčín.

BC Rohovník ARMEX Děčín – SKP Sever Ústí n. L. 10:6

Body: Karvánek (69), Bártl (75), Hořejšek (81), Havel (91), Novák (+91) – Ozarinskiy (56), Szachbarian (60), Novák (64).

Tabulka extraligy: 1. Děčín 8 (52:44), 2. SKB Třeboň 6 (42:36), 3. Ústí n. L. 2 (30:46).