Rumburská rodačka Anežka Drahotová odpočítává dny, které zbývají do jejího chodeckého vystoupení na LOH v brazilském Riu. Jaký byl její druhý a třetí den v Brazílii? Anežka je popsala exkluzivně pro Děčínský deník.

„Druhý den nás celkem nemile překvapilo počasí. Hrozný vítr, celkem zima 
a taky vydatný déšť nás doprovázely i na tréninku. A tak jsme si to venku „odbyli" co nejrychleji, abychom mohli fandit. Vůbec jsem to nezáviděla cyklistům, kteří na mokré časovkářské trati měli celkem problémy. Odpoledne se už neslo ve znamení odpočinku, konzultace s paní doktorkou Zdeňkou Sládečkovou a různého vyřizování. Byla jsem například v bance vyměnit peníze nebo na poště pro známky. Pozor! Je tu normální, že je všude v místnostech strašlivá kosa. A také to, že si například kluci z Bahrainu zakoupili pohledy, které psali přímo na přepážce. To víte, to se pak fronta celkem protáhne. Na třetí den jsem se hodně těšila. V plánu byl totiž menší výlet, jelikož do mého závodu zbývá osm dní. Ovšem jen jestli se počasí umoudří. A ono se fakt umoudřilo! Nejprve jsem byla ale na tréninku a pak trochu protáhnout. Poté jsme si dali lehčí oběd a vyrazili. Já, Lukáš Gdula, což je můj sparing z tréninkové skupiny. Dále Lukáš Mecl, slavný to český kladivář, který plnil nejen funkci průvodce, ale také bodyguarda (smích). Chybět nemohl také odborný dohled paní psycholožky Zdeny. Navštívili jsme Copacabanu, která mě hrozně mile překvapila. Nikde se neválely odpadky a celkově je to prý asi nejhezčí část Ria. Cestou jsme totiž opravdu žasli nad tím, jak to tu vypadá, vážně bída. Zakoupili jsme si „mladý kokos", který byl úplně boží! Pak jsme ještě nakoupili brazilskou kávu a vyrazili jsme za Ježíšem na Corcovádo. Byl trochu problém se dostat nahoru, no jo, 
„tuuuristi" (smích). Ale povedlo se. Čekal na nás naprosto úžasný výhled, ale taky hrozná zima a neskutečný vítr. Moc dlouho jsme se tam nezdržovali, pokochali se a hurá zpátky do tepla. Cestou do Olympijské vesnice jsem se ještě zastavila v Oakley Safehousu, kde už jsem nic nefotila. Potkala jsem tam hrozně milé lidi, samozřejmě i další sportovce, třeba američanku Amstrong, která vyhrála už třetí olympijské zlato v časovce, dala jsem výborné jídlo a taky Acai bowl, což je mimochodem vážně dobrota. Tím skončil tenhle zajímavý den, teď už jen dočkat závodu, na který se tak moc těším," shrnula vše česká medailová naděje.