„Bylo to náročné. Také jsem hodně slýchal, že jsem si během celého víkendu vybral dost smůly, hlavně od těch, co opět očekávali, že dojedu na první pozici. Ale já jsem spokojený, i když v sobotních sprintech i v nedělním Hančově memoriálu jsem skončil nakonec na druhém místě. Jsou to krásné výsledky,“ pochvaloval si sportovec, který má také v krvi kanoistiku.

„V tomto typu sprintu je to vlastně nejlepší výsledek mé kariéry. Kvalifikaci jsem zajel nejlépe, v semifinále jsem dojel také na prvním místě a ve finále jsem si už jel pro zlato. Bohužel pár desítek metrů před koncem, na začátku cílové rovinky, jsem škobrtl a jen tak tak jsem se vyhnul pádu. Ztratil jsem rychlost a bohužel i vedoucí pozici. Byla to moje chyba a stála mě prvenství. Podmínky byly dost náročné, mokrý hluboký sníh. Tu sobotu bylo strašně moc pádů,“ zalitoval.

Druhý den Hozáka nepotkal pád, ale problémy s hůlkou. „V neděli to byl trošku jiný příběh. Hančův memoriál se jel zároveň jako mistrovství republiky klasicky na dlouhé tratě s hromadným startem. Moje kategorie jela deset kilometrů. Mně se někde na třetím kilometru ulomil na hůlce košíček a zůstal jenom hrot, takže mi hůlka zajížděla celá do sněhu a jelo se strašně špatně. Hůlku se mi podařilo vyměnit až po nekonečných pěti kilometrech, na kterých jsem pochopitelně přišel o vedoucí pozici. To, že jsem nakonec dojel druhý, není ve finále vůbec špatný výsledek,“ řekl s úsměvem.

Takové patálie ale k závodění a sportu patří a celková bilance sezóny je pro děčínského lyžaře Daniela Hozáka fantastická. Daniel získal tři tituly mistra republiky v klasice, volném stylu a také štafetovém závodě. Stal se také vicemistrem v týmovém sprintu a sprintu volnou technikou. A hlavně se mohl radovat z celkového prvenství v Českém poháru.