Tentokráte Predátoři přejeli Lovosice a také Teplice. Dohromady nasázeli sedmnáct branek a dostali se navíc do čela celé soutěže. „Poprvé jsme nehráli doma, načali jsme pětizápasovou šňůru, kdy se bude hrát venku," pravil hrající vedoucí klubu Tomáš Štěpánek.

Přitom proti Lovosicím nezačal Děčín dobře a po první třetině prohrával 1:3. „Jestli máme někde mezery, tak to jsou starty do zápasů," připomněl Štěpánek.

Od druhé periody ale padaly góly do lovosické sítě. Děčín nejprve vyrovnal na 3:3, v posledním dějství pak nasázel soupeři dalších pět branek. „Byli jsme trpěliví. Rozhodl začátek, když jsme během dvou a půl minuty odskočili na 6:3," dodal Štěpánek.

Přímou bitvu o první místo v tabulce pak sehrál Děčín proti Teplicím. „Měl to být vyrovnaný zápas. Ale opak byl pravdou, od začátku jsme byli lepší," přiznal Štěpánek.

Predátoři vyhráli první třetinu „pouze" 1:0. „Přitom jsme na dobře chytajícího Lukáše Topše vystřelili sedmnáct pokusů. Naopak Petr Miško musel zasahovat jen dvakrát," zdůraznil Štěpánek.

Ve druhé třetině už se ale Děčín rozstřílel, nebohý Topš na vše nestačil a Predátoři rázem vedli 5:0. „Přesto jsme pokračovali v aktivní hře a chtěli dát další góly," podotkl Štěpánek. I v poslední periodě palubovku ovládali děčínští hráči, jedinou kaňkou byla 49. minuta, kdy teplický Láska pokazil Miškovi čisté konto.

To ale Predátorům nemohlo zkazit radost z vítězství 9:1. Děčín po šesti kolech v roli nováčka kraluje v celé soutěži, hýčká si tříbodový náskok na druhou FŠ Plzeň, třetí je béčko Ústí nad Labem.

Další zápasy mají děčínští florbalisté 5. a 6. listopadu. Nejprve hrají v Chebu, v neděli se představí v Sokolově.

FBC Děčín - ASK Lovosice 8:3 (1:3, 2:0, 5:0) Branky a nahrávky: Kužel (Fidler), Vybíral, Matza (Krauskopf), Vybíral (Fidler), Neruda (Žáček), Kužel, Fidler (Matza), Fidler (Neruda)

FBC Děčín - Florbal Teplice 9:1 (1:0, 4:0, 4:1) Branky a nahrávky: Kužel (Štěpánek), Kužel (Matza), Věchet (Miško), Kužel (Pilek), Věchet (Žáček), Fidler (Logaj), Klein (Astr), Matza (Fidler), Žáček (Zeman)

Děčín: Miško - Krauskopf, Štěpánek, Vážný, Vybíral, Klein, Neruda, Ponert - Matza, Pilek, Kužel Fidler, Logaj, Věchet Astr, Věchet, Žáček Zeman, Ludvík.