Ze světového šampionátu si nakonec žena, která reprezentovala Duklu Praha, doběhla pro třetí místo. Bylo to v kategorii Age Group 35 -39 let. „Závody Spartan Race přinášejí velké množství emocí a to i ve spojení s bájným místem jako je Sparta. Moc jsem se do Sparty těšila, v minulosti jsem toto město chtěla navštívit, ale možnost jsem dostala až nyní. A jsem za to ráda, protože ta atmosféra byla nepopsatelná, ještě k tomu všemu se mi povedlo hned v prvním závodě překážek urvat zlatou medaili. Vůbec jsem tomu nechtěla věřit,“ kroutila hlavou.

Ve druhém závodě se podle vlastních slov trápila, přesto doběhla na třetí místě. Před posledním, nejnáročnějším, ve vzduchu visela medaile.

„Nejsem běžec a tak jsem si řekla, že do toho dám všechno. Buď to vyjde nebo ne. A Ono to vyšlo. Na trati jsem strávila čtyři a půl hodiny, handicapovala jsem 180 angličáků, ruce i nohy do krve a do cíle jsem v Beastu doběhla na čtvrtém místě. O tom, že jsem celkově třetí, jsem se dozvěděla těsně před večerním vyhlášením. Brečela jsem jako želva, tohle je splněný sen. Stát na mistrovství světa mezi těmi nejlepšími,“ dodala Roučková.