„Bohužel nám chyběli Pitra, Boyko a Cholínský, kteří byli s národním týmem v Chorvatsku na soustředění. Jejich absence byla znát. Navíc jsme nemohli díky zranění Moskala obsadit váhu do 69 kilogramů," posteskl si děčínský funkcionář Miloslav Jirásek.

Domácí začali dobře, Pavlyuk díky druhému a třetímu kolu porazil Kramarenka. Mladý Roman Beneš pak zaslouženě podlehl Šudovi, který v sezóně ještě neprohrál. „Rozhodla technika a zkušenosti soupeře. V příští sezóně bych měl boxovat za Děčín v šedesátce," pravil devatenáctiletý boxe BC Rohovník ARMEX Děčín, kterého mohutně podporovala přítelkyně. „Byla slyšet, to ona vždycky. Pokud nemám závody, tak mě chodí fandit," usmíval se.

Netradičně ve váze 64 kg nastoupil Erik Huliev. Změna na něm nebyla znát, když zaslouženě porazil Jugdera na body. „Známe se, Bazargur nám chodí na sparing. Bylo to docela lehké, boxoval jsem uvolněně a jen vyhazoval ruce. Pro příště se vrátím do nižší váhy, tohle byla výjimka," přiznal Huliev, který měl v sezóně dobrou bilanci. Osmkrát vyhrál, dvakrát odešel poražen. „Ty dvě porážky byly na Moravě. I když si myslím, že jsem byl v obou případech lepší," ušklíbl se.

Za stavu 4:4 pak ale Děčín ztratil dva zápasy. Velmi rychle skončil zápase mezi Čemanem a Garajevem. „Čeman dostal ránu pod pás. Rozhodčí místo diskvalifikace třeboňského boxera ukončil zápas v neprospěch našeho borce," kroutil hlavou Jirásek.

Dušan Kabát pak nestačil v nepříliš atraktivním utkání na Džanaje. „Rozhodla šikovnost soupeře. A moje nešikovnost. On byl rychlý a dynamický, chodil dobře do stran. A našel na mě lék," pravil boxer, který přešel do Děčína právě z Třeboně. „Extraliga je všude stejná, je asi jedno, kde působíte. A jestli budu další rok v Děčíně? To netuším," podotkl.

Za stavu 4:8 bylo jasné, že domácí už na čtvrté místo nedosáhnou. Bojovali však alespoň o remízu. Polský reprezentant Wierzejewski si proti Horkému utrhl biceps. I tak těsně vyhrál na body. „Bohužel ho čeká operace," smutnil Jirásek.

V nejlepším utkání celého dne se pak Bodzioch střetl s Kolaříkem. „Na tomto duelu se podepsali rozhodčí. Kamil byl v tvrdých výměnách lepší a měl více nabodováno. Třeboňský Kolařík vyhrál nezaslouženě, následný výrok rozhodčích diváci vypískali," dodal Jirásek.

„Adamův výkon a vítězství nás nadchly a potěšily. Bylo to strhující střetnutí. Úspěch v Děčíně ukázal skvělou připravenost našich závodníků, tréninková dřina přinesla své ovoce. Jsme nejlepším českým mužstvem. Chci tímto poděkovat všem třeboňským boxerům, kteří svým sportovním a společenským vystupováním skvělým způsobem reprezentují jihočeský region, město Třeboň a také název sponzora, bez jehož podpory by nebylo myslitelné naše působení v extralize," podotkl Miroslav Foral, trenér třeboňského týmu.

Děčínský box tak po medailových žní z minulých sezón skončil relativně daleko za stupni vítězů. „Je to zklamání. Máme ale nový tým, řada dobrých boxerů odešla, třeba k profíkům. Věřím, že v příští sezóně už to bude lepší," uzavřel vše Erik Huliev.

Rohovník Armex Děčín – Hydrokov Třeboň 6:10
Body: Pavlyuk (56), Huliev (64), Wierzejwski (91) – Šuda (60), Dvořák (69), Garajev (75), Džanaj (81), Kolařík (+91)

1. SCB Ostrava 9 8 1 0 110:34 17
2. DTJ Prostějov 10 5 2 3 84:76 12
3. Bratislav 10 5 2 3 94:66 12
4. Třeboň 9 4 1 4 66:78 9
5. Děčín 10 2 2 6 60:100 6
6. Ústí n. L. 10 0 2 8 50:110 2