Městský stadion v Děčíně slouží primárně k fotbalovým zápasům. Každý rok zde také můžeme vídat psí umění v podání závodů agility.
Děčínský fotbalový stánek už je na podobné akce zvyklý. „Na květnových závodech se bojovalo o postup do reprezentace na Mistrovství světa, European Open a European Open Juniors a IMCA. Všechno jsou to vrcholové mezinárodní soutěže agility. Byla tady necelá třístovka týmů," prozradila Alena Zbožínková, členka výboru Klubu agility.

Děčínští vítězové si však postup na všechny uvedené podniky agility ještě nezajistili. „Složení reprezentace zatím není známo, neboť tyto kvalifikační závody byly teprve prvním kolem. Druhé nás čeká za tři týdny v Roudnici nad Labem," pokračovala Zbožínková.
Běhá se ve třech kategoriích Large (psi od 43 cm), Medium (do 42,99 cm) a Small (do 34,99 cm).

Městský stadion v Děčíně se stává tradičním hostitelským místem. „Zázemí děčínského stadionu je velmi vyhovující, ať již prostorným hřištěm s umělou trávou nejvyšší kvality, možností stravování přímo na hřišti či v přilehlé restauraci, nebo venčením a koupáním psů v blízkém okolí hřiště," pochvalovala si Zbožínková.

Vše se povedlo, spokojenost s kvalifikačními závody byla opravdu veliká. „Hodnotím je velmi kladně, ohlasy závodníků jsou pozitivní, svůj podíl na tom má kromě bezchybné práce zkušeného organizátora i počasí, které bylo běžcům a psům nakloněno. Horko by bylo pro všechny nepříjemné, ale i na tuto situaci jsme byli připraveni a psi měli nachystány bazénky s vodou k osvěžení," usmívala se Zbožínková.

Ta dokázala vypíchnout z celého víkendu jednu zajímavost. „Není to kuriozitka v pravém slova smyslu, ale nejrychlejší postupová rychlost jednoho z týmů byla 5,81 m/s. To už je opravdu bravurní výkon, když si připočtete, že pes musí v průběhu překonávat množství náročných překážek," zdůraznila.

Letos se agility do Děčína ještě vrátí. „Druhý zářijový víkend se v Děčíně koná Mistrovství České republiky v agility, vrcholová akce, kde se spolu utkají ty nejlepší týmy z republiky, vzešlé ze samostatných kvalifikačních závodů," vysvětlila Zbožínková.

Co je vůbec u agility rozhodujícím faktorem? „Při agility rozhoduje kombinace rychlosti a přesnosti, za chybu či odmítnutí na trati, stejně jako za překročení standardního času sbírá tým trestné body, vyhraje tedy ten nejrychlejší tým bez trestných bodů, případně ten rychlejší při rovnosti trestných bodů," dodala na závěr členka výboru Agility klubu.