V neděli 9. září od 17 hodin přivítají „doma“ v Novém Boru Spartak Pelhřimov. „Soupeř je papírovým favoritem, vždyť minulou sezonu hrál ještě první ligu. Ale v poháru prohrál s divizním celkem. Uvidíme,“ přiznal vedoucí DDM SANEXCZ Děčín IV Tomáš Štěpánek.

Pozastavím se u vašeho názvu. Je vidět, že jste získali nového sponzora?

Je to tak. Neříkal bych tomu sponzor, ale partner. Spolupráce se týká hlavně dětí a je zatím skvělá, nechtěli jsme partnera pro A tým. Ale pro klub. Do budoucna by se měly peníze dávat hlavně do projektů, které se budou týkat našich nejmenších sportovců.

Jak vypadala letní příprava na třetí ligu?

Nijak výrazně se nelišila od těch předešlých. Sehráli jsme osm přípravných zápasů a odtrénovali to, co bylo v plánu.

Změnil se nějak vás hráčský kádr?

Vždy jsme stavěli na odchovancích. A to se nezměnilo. Máme tu dva nové hráče. Oba hráli v minulé sezoně extraligu za Ústí. A oba mají zkušenosti s Děčínem. Zkoušeli jsme ještě jednu posilu, ale to nevyšlo.

Národní liga se hraje jiným systémem než divize. Nyní budete hrát jednou týdně jedno utkání.

Všechno má svoje pro a proti. Předtím jsme sice hráli dva zápasy o víkendu, ale další víkend bylo volno. Takže teď to asi bude časově náročnější. A nejhorší to bude pro naše mladé juniory, kteří budou hrát i svou soutěž.

Dáváte si jako nováček nějaké konkrétní cíle?

Abych byl upřímný, tak ne. Neradi bychom něco prohlásili a svázali klukům ruce. Uvidíme, jaký bude start, ten hodně napoví. Můžeme prohrát první čtyři zápasy a vše bude jinak. Nemáme malé cíle, ale momentálně nic nebudeme vyhlašovat. Musíme se nejdříve se třetí ligou seznámit.

Domácí zápasy budete hrát opět v Novém Boru. Hádám, že se vám zvýší nároky na organizaci při domácích zápasech, ne?

Je to zase o level výš, jsou tady zase o něco přísnější. Jeden z našich cílů se týká diváků. Rádi bychom přilákali do Nového Boru více fanoušků. Při zápasech play-up přišlo skoro 150 lidí. Marketingově na tom hodně pracujeme.

Sezónu odstartujete doma proti Pelhřimovu. Co od soupeře můžete očekávat?

Pelhřimov je papírovým favoritem, jelikož minulou sezonu hrál první ligu. Na druhou stranu vypadl v poháru, kdy nestačil na tým z divize a prohrál 3:8. Ale o soupeři víme hodně málo. My do zápasu jdeme s tím, že se chceme doma porvat o vítězství.

Co čeká v nové sezoně vaše mládežnické týmy?

Početně jsme hodně oslabeni. Hodně šikovných kluků odešlo do Liberce nebo Ústí nad Labem. Junioři sice regionální soutěž vyhráli, přesto ji budou znát znovu. V dorostu máme také méně lidí, takže tam jsme šli do konce o soutěž níže.

Program Děčína v Národní lize
9. září (D) Spartak Pelhřimov, 16. září (V) Turnov, 22. září (D) FBC Plzeň, 29. září (V) DDM Kati Kadaň, 6. října (D) Panthers Praha, 14. října (V) Wizards Praha, 21. října (D) Králův Dvůr, 27. října (V) Orka Čelákovice), 4. listopadu (D) Kobylisy, 11. listopadu (D) Jaroměř, 18. listopadu (V) Traverza Mukařov, 24. listopadu (D) Turnov, 16. prosince (V) FBC Plzeň, 22. prosince (D) Kadaň, 5. ledna (V) Panthers Praha, 12. ledna (D) Wizards Praha, 20. ledna (V) Králův Dvůr, 26. ledna (D) Orka Čelákovice, 2. února (V) Florbal Kobylisy, 9. února (V) Sokol Jaroměř, 16. února (D) Traverza Mukařov, 23. února (V) Spartak Pelhřimov