Most a Mladá Boleslav – to byly dvě překážky pro děčínské dámy. Proti favorizovanému Mostu dal Děčín do hry srdce a dlouho ho trápil. „Holky hrály ze zabezpečené obrany a vyrážely k rychlým protiútokům, to na Most platilo,“ prozradil Štěpánek.

Děčín dostala do vedení Hermanová, těsně před koncem první třetiny dávala na 2:1 Rumlová. I ve druhém dějství předvedl Děčín disciplinovanou hru, ovšem fyzické síly ubývaly a Most dokázal vyrovnat na 2:2.

Most do třetí třetiny nastoupil s větším elánem a děčínská brankářka se musela hodně co ohánět. Nakonec však po vlastní brance inkasovala a Děčín prohrál 2:4.

Ve druhém duelu už se děčínské ženy dočkaly. „Utkání připomínalo finále z Nagana roku 1998,“ vtipně tvrdil Štěpánek.

Na vítěznou branku se čekalo do poslední třetiny. Pochvalu zaslouží hlavně brankářka Anička Tesařová, která po zásluze vychytala čisté konto. Rozhodující trefu tak pět minut před koncem obstarala Nikola Hermanová. „Přes velké úsilí holky výhru ubránily a poprvé tak zažily radost z výhry. Přejeme si, aby takovou radost zažily častěji,“ dodal Štěpánek.
FBC DDM Děčín – Vipers Most 2:4 (2:1, 0:1, 0:2) B: Hermanová Rumlová. FBC DDM Děčín – FA Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) B: Hermanová.
Sestava: Tesařová, Hanžlová, Ábelová, Šumová, Pražienková, Rumlová, Rumlová, Váchlová, Flachsová, Rýznarová, Bisová, Hermannová.

Děčínští elévové zažili návrat na medailové pozice. Tentokráte se představili na turnaji v Dubí. Nejprve se děčínští mladíci utkali s domácím celkem. Hlavně díky druhé řadě Děčín porazil Dubí hladce 8:3. Ve druhém střetnutí se Děčínu do cesty postavil Litvínov. I zde však kralovali děčínští chlapci, Litvínov porazili 6:4 a probojovali se do finále. V něm vyzvali DDM Kadaň. Děčínští florbalisté byli po celý zápas určitě lepším týmem, ještě patnáct vteřin před koncem vedli 4:3, ovšem Kadaň srovnala a zápas dospěl do samostatných nájezdů. Bohužel za Děčín uspěl pouze Fridrich, a tak zlaté medaile brala Kadaň. „Prohrané finále bylo naším nejlepším vystoupením v turnaji,“ podotkl Štěpánek.
1. FBC DDM Děčín – SK Dubí 8:3. Branky: Malec 3, Fridrich 2, Trčka, Pšenička, Nácar. Asistence: Vybíral F., Fridrich, Vlček, Derevlanyj.
1. FBC DDM Děčín – Bivoj Litvínov 6:4. Branky: Trčka 3, Fridrich 3. Asistence: Nácar 2, Vybíral F., Vybíral M., Malec
1. FBC DDM Děčín – DDM Kadaň 4:5 po náj. Branky: Trčka 3, Fridrich. Asistence: Nácar 2, Šedivý, Vlček.