Děčínští florbalisté však opět nebudou moci hrát v Děčíně své domácí zápasy. „Pokud se to v nejbližším období nezmění, bude Děčín s největší pravděpodobností jediným městem v celém ústecko-libereckém regionu bez odpovídající haly. A to by byla pro naše padesátitisícové město pěkná ostuda," zlobí se vedoucí 1. FBC DDM Děčín Tomáš Štěpánek.

Jak vůbec vypadala letní příprava ve vašem klubu?
Florbalová příprava pro muže, juniory a dorost začala 
v červnu. Během tohoto měsíce hráči prošli všeobecnou objemovou přípravou. Na začátku července proběhlo soustředění v Rumburku, kde jsme přidali i hokejku. Po soustředění jsme do konce července střídali hokejku a specializovanou kondiční přípravu. Během srpna jsme se věnovali už jen hokejce a přípravným zápasům a turnajům. U mladších kategorií klasická letní příprava neprobíhá. Do rámce letní přípravy lze u malých dětí zahrnout květnové venkovní tréninky a červencové soustředění.

Jaké ambice máte u jednotlivých věkových kategorií?
V mužích bychom se rádi pohybovali mezi čtyřmi nejlepšími. Junioři budou mít těžkou úlohu ve 2. nejvyšší lize, protože odešlo veliké procento zkušených hráčů a dvě juniorské opory jdou na hostování do extraligového Ústí. Junioři tak budou muset hodně bojovat. V jejich silách je hrát klidný střed tabulky. Dorost má za úkol v letošní sezóně vyhrát 2. dorosteneckou ligu a připravit tak top soutěž pro talenty ve starších žácích. V kategorii starších žáků máme zajímavý mix zkušenějších a dravých mladších hráčů, od této kategorie očekáváme hlavně zlepšení herního projevu. U kategorií, jako jsou mladší žáci, elévové a přípravky, je hlavním cílem zábava a individuální rozvoj hráčů. Výsledky se nepřeceňují. V ženské složce by juniorky rády postoupily do nadstavbové části stejně jako minulý rok, kdy vyhrály svou divizi. V letošní sezóně je však divize s Děčínem o poznání těžší. Ženy v minulé sezóně zabraly až na konci sezóny a dokázaly si, že dokáží hrát na daleko vyšších příčkách v tabulce, než tomu bylo v minulé sezóně.

Budou nějaké změny na trenérských postech?
Veliké rošády neprobíhaly, vesměs je to stejné jako minulý rok, popřípadě se trenér posunul se svou skupinou o kategorii výše. Klub neoplývá velkým výběrem mezi trenéry, poslední roky se o chod klubu na postech trenérů stará zhruba pětice trenérů – Matza, Miško, Trčka, Neumaier a také já.

Nová sportovní hala v Děčíně stále nestojí. Kde tedy budete hrát domácí zápasy?
Domácí zápasy odehrajeme v letošní sezóně v Novém Boru, je již tradicí, že Děčín odehraje celou sezónu venku, a to díky absenci haly. Pokud se to v nejbližším období nezmění, bude Děčín s největší pravděpodobností jediným městem 
v celém ústecko-libereckém regionu bez odpovídající haly a to byla pro Děčín pěkná ostuda.

Kolik členů máte v současnosti ve svých řadách?
Počet členů se pohybuje okolo dvou set. Stejně jako minulý rok. V případě lepších prostorových podmínek si však klub věří i na překročení tří stovek členů. To ovšem při současných podmínkách nelze uskutečnit. Tělocvičny jsou vytížené, nové naděje většinou naplní skupiny během září a další hodiny nejsou v Děčíně k dostání, jelikož nejen florbal má zájem o školní tělocvičny. Situace je tak alarmující a je nevýhodná pro sporty v Děčíně, které nemají takové podmínky jako jiné sporty 
i přesto, že je početně florbal přesahuje.