Florbalisté splnili cíl a zachránili druhou ligu

Plzeň, Rokycany – Hotovo! Děčínští florbalisté si definitivně zajistili účast ve II. lize i pro příští sezónu.

4.4.2013

NEPOSEDNÝ MÍČEK. Děčínský Tomáš Krauskopf (62) s gólmanem Miškem, včetně Michala Marka z Rokycan, se podivují nad odrazem míčku od levé tyčky děčínské branky.Foto: DENÍK/ Petr Šetek

Na západočeském turné nejprve zaskočili druhou Plzeň, a pak možná zbytečně prohráli se Sokolem Rokycany.

„Z různých důvodů jsme jeli jen s osmi hráči. Takže bylo jasné, že nás v Plzni a Rokycanech nečeká nic lehkého," přiznal děčínský brankář Petr Miško.

Navíc na Děčín v prvním utkání čekal sebevědomý plzeňský celek, který měl mít navrch v kvalitě, ale i v kvantitě. Jenže už první třetina ukázala, že hosté neprodají svou kůži lacino. Domácí vstoupili do utkání báječně
a brzy se ujali vedení. Když rychle zvýšil na 2:0 dorážkou Mirovský, vypadalo to s děčínským týmem velmi bledě. Jenže nejprve po pěkné kombinaci snížil Matza a o malou chvilku později lehce vyrovnal na 2:2 Baša, kterého krásně uvolnil Filder. Domácí se tlačili do útoku, Děčín však trestal jejich chyby. Hosty dostal do vedení kapitán Štěpánek a chvíli před koncem se individuálně prosadil opět Matza a hosté překvapivě vedli 4:2.

Ve druhé třetině plzeňští kombinovali a vyvíjeli tlak, zatímco Děčín spoléhal na rychlé protiútoky. Pět minut před koncem Plzeň přece jen snížila a drama bylo na světě.

V posledním dějství bitva graduje. Za domácí vyrovnává špílmachr Eichler, na jehož bombu si Miško sáhl, ale
to bylo vše – 4:4. Jenže domácí vzápětí zchladil Nořinský, který vstřelil vítěznou branku – 4:5.

„Přežili jsme i domácí hru bez brankáře a výhru udrželi. Navíc nás mile překvapil domácí Vopelák, který přiznal teč, ač tím ublížil svému týmu. Po tomto utkání jsme věděli, že jsme definitivně zachráněni," vzpomíná Miško.

V utkání proti Rokycanům už děčínským florbalistům
o nic nešlo. To domácí neměli stále zajištěnou záchranu v soutěži. V první třetině měli navrch hostující hráči. „Jinak ale první třetina moc krásy nenabídla," zachmuřeně pravil děčínský brankář. Přesto Děčín po prvním dějství vedl 4:2.

Domácí ve druhé periodě zabrali, Miško celkem třikrát lovil míček ze své sítě a skóre tak bylo vyrovnané – 5:5. „Ve třetí třetině jsme chtěli utkání zvrátit ve svůj prospěch. Ale…," povzdychl si Miško.

Místo toho dostal domácí do vedení Lenner. Ve 49. minutě navíc Rokycany vstřelily velmi šťastnou branku a rázem vedli 7:5. Dvě minuty před koncem sice Matza po střele Bořuty snížil na 7:6, ale hostům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Děčín tak získal v sezóně
22 bodů a skončil devátý.

FBC PLZEŇ – FBC DDM DĚČÍN 4:5 (2:4, 1:0, 1:1) Branky Děčína: Matza 2, Baša, Štěpánek, Nořinský.

FBC Sokol Rokycany – FBC DDM Děčín 7:6 (2:4, 3:1, 2:1) Branky Děčína: Fidler 2, Baša 2, Martínek 2.

FBC DDM Děčín:  Miško – Baša, Matza, Bořuta, Štěpánek, Krauskopf, Nořinský, Neruda, Fidler, Pilek.