V úvodním dějství 4. kola Děčín favorita zaskočil, když na něj vyrukoval aktivním napadáním rozehry. Domácí dokonce dostal do vedení Vážný, který se objevil na konci rychlého protiútoku. V 15. minutě však hosté srovnali, když se prosadil Přívara.

Druhá třetina pak rozhodla o osudu celého zápasu. Rytíři totiž domácím nasázeli čtyři trefy a získali rozhodující náskok. „Bylo vidět, že soupeř zapnul na vyšší obrátky," podotkl děčínský Šimon Pilek.

Poslední část hry přinesla na každé straně tři góly, Kladno si tak svůj čtyřbrankový náskok udrželo. „Poprvé v historii jsme se mohli utkat s prvoligovým soupeřem, který byl v poháru nasazený. Myslím, že konečný výsledek i hra je dobrým počinem. Za celý klub tímto Kladnu gratulujeme k postupu a přejeme mu hodně štěstí do dalších kol," dodal Pilek.

O víkendu zahajují Predátoři novou divizní sezónu. V prvním kole na ně čekají dva duely. Nejprve změří síly s TJ Sokol Koberovy, následně s 1. FbK Jablonec n. N.

FBC DDM Děčín – Kanonýři Kladno 4:8 (1:1, 0:4, 3:3)

B: Vážný, Krauskopf, Matza, Astr – Blažek 3, Štěchmüller 2, Přívara, Holčák, Richtr.

Děčín: Miško (41. Chour) – Astr, Krauskopf, Štěpánek, Klein, Bořuta, Vybíral – Ludvík, Matza, Trčka – Pilek, Vážný, Košík – Michal, Logaj, Kubišta.