Na Vrchličáku alias Tyršovce se konal turnaj pro kompletní přípravku a elévy florbalového klubu 1.FBC DDM Děčín. „Turnaj měl vizitku předvánoční akce. Přípravka byla rozdělena do tří týmu, které spolu sehrály vždy dva zápasy. Ve skupině elévů byly čtyři týmy, tam každý sehrál jeden zápas s každým. Zápasy byly vždy okořeněné závěrečnými samostatnými nájezdy, které se započítávaly do tabulky. Všechny týmy sehrály krásné zápasy a o umístění rozhodovaly jen maličkosti. Za zmínku stojí hrací koutek, ve kterém se děti pořádně vyřádily. Celý turnaj se prostě povedl,” liboval si vedoucí klubu Tomáš Štěpánek.

Odpoledne na řadu přišel turnaj rodičů a jejich přátel. „Turnaj měl početné obsazení, celých osm týmu se rozdělilo do dvou skupin a rozhodně se nikdo nešetřil,” s úsměvem přiznal Štěpánek.

Junioři FBC jeli bojovat o další body na turnaj do Turnova, kde sehráli zápasy s domácím TJ a FBC Česká Lípa. Proti Turnovu byl vždy napřed soupeř, Děčín mocně dotahoval, za stavu 6:7 měl k dispozici i dvojnásobnou přesilovku, přesto slavil body domácí tým. Proti České Lípě nebylo, co řešit, jelikož poslední celek nekladl děčínským florbalistům žádný odpor. Děčín tak slavil ve druhém klání výhru 6:1.

Starší žáci měli na programu hned čtyři zápasy, ovšem hned ten první se jim hrubě nepovedl, když s Českou Lípou prohráli ostudně 0:15! „Hráči předvedli výkon, který neměl tolik šťávy, na to že prohrávali už od začátku zápasu, a navíc nepředvedli téměř nic směrem dopředu,” zlobil se trochu Štěpánek. Ovšem poté Děčín vše napravil a pouze vyhrával. Nejprve doslova smetl z palubovky Kamenický Šenov, když Děčín potvrdil roli favorita a zničil soupeře poměrem 15:3. Utkání proti žateckým Jazzmanům mělo velmi divoký úvod, jelikož v prvních pěti minutách padly hned čtyři branky. Ovšem o krok napřed byl vždy Děčín, snaživého soupeře pak zlomila šestá branka a děčínští borci přestříleli Žatec 9:4. Děčínskou jízdu pak nedokázali zastavit ani Mocní Tuleni z Podbořan. „Od šesté minuty jsme sice prohrávali 0:1, ale poté si vzal slovo náš obránce Radek Kužel a během dvou minut dvěma dělovkami otočil skóre. Soupeř byl během dalšího průběhu o něco lepší. Lépe kombinoval a měl i více šancí. Kluci si žádné velké tutovky nevypracovávali, zato ale projektily, které létaly z našich florbalek ze střední vzdálenosti, slavily úspěch. V závěru sice Podbořany snížily, ale to už nic nezměnilo na naší třetí výhře, tentokráte v poměru 6:4,” pochvaloval si Štěpánek.

Starší žákyně vybojovaly na svém třetím turnaji své třetí zlato, když ve skupině zdolaly s přehledem Dubí a Českou Lípu. Ve finále pak porazily děčínské dívky soupeře z Podbořan 7:4.

JUNIOŘI:
FBC DDM Děčín - TJ Turnov 6:7. Branky: 3x Macháček, Astr, Baša, Fidler
FBC DDM Děčín - FBC Česká Lípa 6:1 B: 2x Neufus, Pilek, Macháček, Astr, Jirků.
Sestava: Ženka, Jirků M., Jirků A., Fidler, Logaj, Neruda, Macháček, Astr, Kubiš, Baša, Pilek, Neufus.

STARŠÍ ŽÁCI:
FBC Děčín - Česká Lípa 0:15, Kam. Šenov 15:3, Žatec 9:4 (Kužel 3, Ludvík 3, Michal 2, Nguyen), Podbořany 6:4 (Kužel 3, Michal, Abraham, Šimánek).

STARŠÍ ŽÁKYNĚ:
Děčín - Dubí 13:1, Česká Lípa 7:2. Finále: Děčín - Podbořany 7:4.