Starší žáci se nejprve představili v Litvínově (Litvínov, Vipers Most), další den se přesunuli do Liberce (FBC Teplice a DDM Teplice). „Proti domácímu Litvínovu klukům trvalo, než se rozehřáli, přesto nakonec zabrali a po vyrovnaném začátku zvítězili 6:3," pochvaloval si šéf děčínského florbalu Tomáš Štěpánek.
Děčín – Litvínov 6:3 B: Kužel 3, Vybíral, Žáček, Ludvik.

Pak se do cesty děčínským florbalistům postavil favorizovaný Most. „Fyzicky, ale i technicky vyspělejší Most nám dělal od začátku problémy. Přesto kluci chvilku před koncem drželi stav 2:3, nakonec však Most vstřelil další tři branky," pravil Štěpánek.
Děčín – Most 2:6 B: Kužel, Ponert.

V Liberci se Děčín nejprve střetl s DDM Teplice. Děčínští se dostali do nepříjemné situace, když prohrávali 1:2. Pak ale zabrali a nakonec vyhráli 4:3.
Děčín – DDM Teplice 4:3 B: Kužel 2, Ludvik, Písařík.

Proti teplickému FBC měl Děčín od začátku navrch. Vítězové těžili z rychlých protiútoků a nakonec soupeři uštědřili debakl 6:0.
Děčín – FBC Teplice 6:0 B: Kužel 4, Klein, Logaj.

Velkou radost celému děčínskému klubu opět udělal přípravka. Ta si z dalšího turnaje přivezla stříbrnou medaili.
V základní skupině Děčín narazil na FBC Teplice a SK Dubí. „Proti Teplicím předváděly oba celky rychlý florbal a oba brankáři se překonávali. Florbalový bůh ale nakonec políbil nás, když Vláďa Trčka pro nás vystřelil sekundu před koncem výhru 1:0," radoval se Štěpánek.
Děčín – FBC Teplice 1:0 B: Trčka.

Proti Dubí už to byla větší pohoda. Soupeř sice snížil, ale i přesto Děčín vyhrál 5:1 a mohl se těšit na finále.
Děčín – SK Dubí 5:1 B: Trčka 4, Šedivý.

V něm na Děčín čekaly Podbořany. „Velký boj jsme začali dobře my, do vedení nás dostal Trčka. Soupeř však vyrovnal a o svém vítězství rozhodly Podbořany za samostatného nájezdu. K vidění byly i slzy, které brzy vystřídala radost ze stříbrných medailí," dodal Štěpánek.
FINÁLE: Děčín – Podbořany 1:2 B: Trčka.

                                     Něžným pohlavím se s florbalkou v ruce dařilo

Chomutov, Turnov – Dobré výsledky si na své konto připsaly jak ženy FBC DDM Děčín, tak také nadějné žákyně.
Děčínské florbalistky vyrazily do Chomutova, kde je čekal pořádající tým a také celek Mostu. Nejprve se Děčín utkal s domácím Chomutovem. „Začátek se nám ale vůbec nepodařil. Po čtyřech minutách jsme rychle prohrávali 0:2," zklamaně pravil vedoucí klubu Tomáš Štěpánek. Děčín do druhé třetiny vyrovnal, trefila se kanonýrka Hermannová. Další branky padaly až v posledním dějství. A všechny do sítě Chomutova. Dvě branky dala Bisová, jednu Hermannová a Flachsová a Děčín rázem vedl 5:2. Chomutov v závěru jen upravil na konečných 5:3.

Parádní bitvu sehrály děčínské florbalistky proti Mostu. Oba celky se přetahovaly o vedení, po první třetině vedl Děčín 2:1, před poslední periodou pro změnu Most 5:4. Nakonec trefa Rumlové zajistila Děčínu bod za remízu 6:6. „Hráčky zaslouží pochvalu za předvedené výkony. Nechyběla bojovnost, která byla občas až ukázková. Dalším plusem byl týmový výkon směrem dozadu. Je škoda, že nebylo více turnajů, kdy by holky dobře bojovaly," pronesl Štěpánek.
1.FBC DDM Děčín – FBC98 Chomutov 5:3 B: Hermannová 2, Bisová 2, Flachsová.
1.FBC DDM Děčín – FBC Vipers Most 5:5 B: Rumlová 3, Hermannová 2, Flachsová.

Žákyně  se vydaly do Turnova, kde sehrály v základní skupině zápasy s Turnovem a Českou Lípou. V prvním zápase je čekal zápas s domácím Turnovem, a to týmem Lvic. Podle průběhu letošních dvou zápasů očekával žákyně těžký zápas, což se potvrdilo. „Lvice mají dobrou střelbu, proto trenér apeloval na rychlý přístup k hráčkám soupeře," prozradil Štěpánek. To hráčky neplnily vždy, a proto vedly Lvice 3:1 po první polovině. Do druhé poloviny zlepšily holky střelbu a přístup k hráčkám a zaslouženě srovnaly na 4:4.

V druhém zápase byla soupeřem děčínských hráček Česká Lípa. Děčínské hráčky rozhodly zápas vlastně už v prvních dvou minutách první poloviny, kdy se ujaly vedení 4:0. Zbytek zápasu byl děčínský tým lepší, což se ale neprojevilo na konečném skóre, které bylo 5:1.

Ve finále se Děčín utkal s Libercem, se kterým sehrál letos hodně utkání. Po první polovině vedl Děčín 4:3. Do druhé poloviny trenér nabádal hráčky k zodpovědné hře směrem dozadu a k zlepšení střelby, která nebyla na tomto turnaji úplně dobrá.  Hráčky splnily pokyny trenéra, a proto skóre druhé poloviny bylo 4:2 pro Děčín. Konečný stav tak byl 8:5. Děčín tak na svém předposledním turnaji získal opět jeho oblíbené zlato, celkově čtvrté z pěti  turnajů.