Dějištěm dalších zápasů 3. florbalové ligy mužů bylo město Kadaň. „Hráli jsme v krásné hale, o které si v Děčíně můžeme nechat pouze zdát. Poprvé jsme se zde střetli s naším přímým soupeřem o první místo, Mostem. V druhém zápase nás pak čekaly nepříjemné Louny,“ uvedl vedoucí klubu Tomáš Štěpánek.
FBC DDM Děčín – Most 4:5 B: Krauskopf, Kotík, Čižmar, Štěpánek.
Dlouho očekávaný duel s obávaným soupeřem přinesl celkem pohledný a vyrovnaný florbal. První do vedení šel náš celek, když po nahození a několika odrazech se dostal míček až za brankovou čáru. Obraz hry zůstal neměnný a první branky se zanedlouho dočkal i Most. Ve druhé části byl Most o něco lepší, ale pokaždé šel do vedení Děčín. Avšak Most vždy srovnal. Takto se skóre vyvíjelo až do stavu 4:4. Pak šli poprvé do vedení i mostečtí hráči – 4:5 a tím také skončila prostřední část. „Ta poslední nám bohužel přinesla jen žalostnou střeleckou mušku a zoufalou snahu vyrovnat. Špatné pokrývání hráčů ve středu hřiště, fakt že jsme po každém vedoucím gólu nechali soupeře příliš rychle srovnat a rozdíl v přesilových hrách obou týmů. To jsou faktory, které rozhodly zápas v náš neprospěch,“ litoval Štěpánek.

FBC DDM Děčín – Louny 5:4 B: Štěpánek 2, Kulač 2, Pilek.
Sestava: Miško, Žižlavský, Čižmar V., Fidler, Krauskopf, Matza, Kotík, Kulač, Nořinský, Štěpánek, Pilek, Bořuta.
Jako první udeřily Louny, i když byl Děčín lepší na balónku. Do konce první třetiny ovšem děčínští třemi góly otočili stav utkání na 3:1 ve svůj prospěch. Jenže Louny se ukázaly jako velmi houževnatý celek a dokázali třemi brankami opět otočit stav na 4:3. Závěr zápasu nebyl pro slabé povahy. Nejprve minutu a půl před koncem vyrovnal na 4:4 Kulač a vzápětí dorazil míček za lounského brankáře Štěpánek. Děčín tak vyhrál 5:4.

„Tři body jsme tedy zachránili v poslední minutě, ovšem je to pro Děčín zdvižený varovný prst. Vrátili jsme se o bod do čela ligy a máme oproti Mostu stále zápas k dobru. Pokud ale na něm budeme chtít setrvat až do konce, výkon z Kadaně by nám nemusel stačit. Byť to nebyly zas tak úplně špatné zápasy, chce to do dalších kol hlavně více koncentrovanosti, odhodlání a týmové jednoty,“ ví moc dobře šéf klubu.

Jsme zpět na vrcholu! Tím to přízviskem se mohou chlubit opět děčínští dorostenci, kteří se opět probojovali na první místo II. dorostenecké ligy. Hned první duel by se dal nazvat šlágrem, Děčín vyzval přímého soupeře o první flek – Jablonec nad Nisou. Lépe začal Jablonec, který vedl 2:0. Děčín se zbavil nervozity a do konce prvního dějství vyrovnal na 2:2. Druhou třetinu byli aktivnější děčínští florbalisté a v závěru vstřelili čtyři slepené branky v řadě. V poslední periodě si Děčín již výhru pohlídal, navíc přidal sedmou branku a vyhrál 7:2.
FBC DDM Děčín – Jablonec nad Nisou 7:2 B: Baša 3, Kamín, Věchet, Čižmar, Kubišta.

Ani proti Lounům nezachytil Děčín začátek a rychle prohrával 0:2. Děčínští se postupně oklepali a svého soupeře nakonec přestříleli poměrem 11:5.
FBC DDM Děčín – Lokomotiva Louny 11:5 B: Baša 3, Čižmar 2, Kubišta 2, Kamín 2, Povelkin, Věchet.
Sestava: Chour, Žeňka, Klein, Drahoňovský, Michal, Čižmar D., Neruda, Kamín, Povelkin, Baša, Jirků A., Kubišta, Věchet.

V dalších zápasech Jablonec prohrál s Kadaní, a tak přepustil 1. místo Děčínu. Tabulka ligy je velice nabitá a posledních šest zápasů budou pro týmy Chomutov (34 bodů), Jablonec (34 bodů) a i Děčín (35 bodů) velice napínavé. „Věřím, že s formou a plnou sestavou mají kluci na to, aby uhájili prvenství,“ doufá Štěpánek.

Velkou radost udělala klubu také děčínská přípravka, která vybojovala na domácím turnaji historické zlato.

V prvním utkání přípravkáře čekal tým České Lípy. Ten však jako na poslední turnaj dorazil v malém počtu hráčů a do zápasu proto nastoupil pouze se šesti hráči do pole, když si dva hráče vypůjčil z jiného týmu. Výhra Děčína 8:2 tedy byla povinností.
Branky: Trčka 5, Weis 2, Vejvoda

Druhý zápas byl přímým střetnutím o postup do finále s celkem Dubí. Dlouho se držel stav 2:2, čtyři minuty před koncem rozhodla o vítězství Děčína 3:2 třetí trefa Trčky.
Branky: Trčka 3.

Ve finále čekaly na Děčín Podbořany, které se na celém turnaji prezentovaly jistotou v obraně a kvalitní kombinací, což slibovalo kvalitní zakončení celého turnaje. A opět se opakovala bitva podobná zápasu s Dubím. Utkání za stavu 2:2 dospělo až do samostatných nájezdu. A ve čtvrté sérii rozhodl o prvenství Děčína Weis. Děčín tak po výhře 3:2 na nájezdy mohl slavit své vůbec první zlaté, ale zasloužené medaile.
Branky: Weis, Trčka (úspěšný nájezd: Kirchberger, Weis)