Děčín se utkal postupně se čtyřmi celky – DDM Teplice, Podbořany, FBC 98 DDM Chomutov a USK Slávie Ústí nad Labem. „Proti Teplicím nás držel nad vodou brankář Pavel Krátký a my se díky Horynovi dostali do vedení. i když jsme měli možnost vedení zvýšit a přežili oslabení, inkasovali jsme vyrovnávací gól dvacet sekund před koncem,“ přiznal předseda FBC Tomáš Štěpánek.

Ve druhém utkání děčínští nestačili na Podbořany. Jakub Ponert dokázal sice v průběhu duelu snížit na 1:4, nakonec ale Podbořany vyhrály bez problému 10:1. Před utkáním z Chomutovem bylo jasné, že pokud Děčín vyhraje, má třetí místo v kapse.

„Bylo to výborné utkání, ve kterém se bojovalo doslova o každý metr. Dan Lacza a Jakub Ponert nás dostali do veení 2:0, poté jsme se ale bránili těžkému tlaku soupeře. Do konce zápasu kluci vydrželi, navíc Patrik Polák trefil tyčku. Po závěrečném hvizdu jsme slavili důležité a vydřené vítězství,“ spokojeně pravil Štěpánek.

Bronz v kapse

V posledním utkání se Děčínu do cesty postavil silný soupeř z Ústí nad Labem. Ústečtí svého soka rozhodně nešetřil. „Vědělo se, že na 99% máme bronzové medaile, přesto jsme hráče nabádali, aby hráli zodpovědně. Rozházenou hrou jsme Ústí nabízeli jednu možnost a druhou a konečný výsledek 0:10 byl pro nás ještě milosrdný,“ zklamaně dodal předseda FBC.

Přesto je třetí místo dobrým výsledkem pro malé florbalisty. „Zklamání panovalo ze zápasů s nejsilnějšími celky, protože v minulosti už jsme ukázali, že i proti nim dokážeme předvést solidní hru i výsledky. Nadšení ze 4 bodů a možná trochu nečekané výhry a výkonu nad Chomutovem,“ uzavřel Štěpánek.

Výsledky FBC DDM Děčín
– DDM Teplice 1:1, Podbořany 1:10, FBC Chomutov 2:1, USK Slávie Ústí n. L. 0:10.
Sestava a branky: Krátký, Chour - Polák, Přibil, Šindelář, Pípal, Lacza (1), Horyna (1), Markovski, Fanta, David T., Ponert (2), Hipius