Florbal: Junioři se zaskvěli proti Chomutovu

Děčín – Florbalové celky FBC DDM Děčín nelenily měly na programu několik utkání. Junioři dokázali zvítězit v důležitém utkání s Chomutovem, starší žáci přehráli Lovosice a mladším žákům utekl bronz doslova mezi prsty.

25.2.2011

JUNIOŔI FBC Děčín sice prohráli s Litvínovem, dokázali ovšem porazit Chomutov.Foto: Tomáš Štěpánek

Junioři

FBC Děčín–FBC 98 Chomutov 4:1 B: 2 Matza, Baša, Tiep
FBC Děčín–SK Bivoj Litvínov 3:10 B: 2 Tiep, Baša.

Děčínští junioři sehráli další zápasy druhé celostátní ligy. Bojovat o drahocenné body zavítali do Chomutova. „Děčín do zápasu proti domácím celku vstupoval s taktikou kvalitní obrany a snahou proměnit co nejvíce z brejků. Dostali jsme se do vedení povedenou střelou kapitána Matzi po úniku z pravého křídla. Druhý gól do sítě Chomutova vstřelil Baša, ale hráči si sami zkomplikovali cestu ke třem bodům, když při vlastní přesilovce inkasovali gól na 2:1. Díky dobré obraně a štěstí již Chomutov více gólu nevstřelil a Děčínu se povedlo opět z hole kapitána Matzi zvýšit náskok na 3:1. Do prázdné brány upravil skóre na 4:1 pro Děčín hráč Tiep,“ pravil předseda FBC Tomáš Štěpánek.

Starší žáci

FBC Děčín–FBC 98 Chomutov 2:8 B: Kubišta, Neruda
FBC Děčín–Lovosice 8:1 B: 4 Kamín, 2 Michal, Věchet, Šimánek

Starší žáci sice prohráli s Chomutovem, chuť si spravili proti Lovosicím. „Proti Chomutovu jsme drželi krok první třetinu. Chomutov však tlak zúročil góly na 5:2. Hra Děčína se potom změnila a držení míčku bylo minimální a prohráli jsme 2:8. Ve druhém klání Lovosice bránily od poloviny, Děčín tvořil hru a dobře kombinoval. Zápas však nepobral moc na rychlosti. Postupně jsme navyšovali skóre a kontrolovali hru. Nakonec jsme zvítězili 8:1,“ pochvaloval si Štěpánek.

Mladší žáci

Poslední zápas rozhodl o tom, že si zástupci FBC Děčín z turnaje v Krupce bronz neodvezli. Na ligovém klání se Děčín střetl postupně s Victoria Ústí nad Labem, Vipers Most, FBC Teplice a FBC Chomutov.

„Proti Victorii jsme hráli dobře, v poločase jsme prohrávali jen 1:2. Ve druhé půli přidalo Ústí na důrazu a nakonec se radovalo z vítězství 5:1. V duelu s Mostem kluci stále dotahovali náskok soupeře a nakonec se dočkali překvapivé remízy 3:3. Na tým z Teplic si hráči Děčína věřili a chtěli jednoznačně uspět. Tempo hry však bylo utahané a trochu zakřiknuté z obou stran. Pak se konečně podařila pěkná akce a Tomáš Horyna po přihrávce Dana Laczy otevřel skóre. Byla to však jediná trefa celého utkání. V rozhodujícím utkání se nám do cesty postavil starý známý Chomutov. Prohrávali jsme, pak jsme dokázali vyrovnat na 2:2. Bod by nám stačil na třetí místo, naděje definitivně zhasla v poslední minutě, kdy již při totálním útočení utekli dva soupeřovi hráči a dali výsledku konečnou podobu 4:2,“ zhodnotil turnaj Štěpánek.

Výsledky: Victoria Ústí 1:5, Most 3:3, FBC Teplice 1:0, FBC Chomutov 2:4.
Sestava a branky Děčína: Chour, Krátký - Fanta, Horyna (3), Zeman, Vybíral (1 ), Horák, Polák (3), Balský, Černý, Otrošina, Markovski, Lacza