Junioři se loučili se sezónou těžkými zápasy. Čekaly na ně týmy z prvních pozic, Chomutov a Karlovy Vary. „Do utkání proti Karlovým Varům kluci vstoupili parádně a po brance Baši rychle vedli 1:0,“ uvedl šéf FBC DDM Děčín Tomáš Štěpánek.

Karlovy Vary ve druhé třetině zabraly a skóre otočily. „Jenže Baša a Macháček nás opět dostali do vedení,“ radoval se Štěpánek. Soupeř prokazoval svou kvalitu a dostal se do vedení 6:4 a nakonec vyhrál 8:6.

Ve druhém klání proti Chomutovu začal Děčín hodně špatně a v úvodu druhé třetiny prohrával 0:4. Do konce utkání Děčín pouze snížil, a prohrál tak 4:7.

Nepříliš povedené výkony předvedli starší žáci. Ti vyrazili na turnaj do Lovosic. „Kluci tam jeli v nejsilnějším složení a my jsme logicky čekali co nejlepší výsledky,“ nechal se Štěpánek slyšet ještě před samotným duelem.

Proti TBC Ústí n. L. vstoupil Děčín do utkání velmi špatně.   Na konci prvního dějství soupeř vedl 3:0. „Kluci pak zabrali a po domluvě s trenérem dokázali vstřelit dvě branky a snížit na rozdíl jediné trefy. V závěru jsme minuli prázdnou branku a Ústí střelou do prázdné branky zpečetilo svou výhru 4:2,“ zklamaně pravil Štěpánek.

Spravit chuť si chtěl Děčín hned v následujícím střetnutí proti domácím Lovosicím. „Kluci hráli dobře a do druhé části šli s tříbrankovým vedením. Jenže poté nepochopitelně znervózněli a Lovosice otočily na 4:3. Naštěstí jsme v závěru alespoň vyrovnali. Ovšem jediný bod ze dvou zápasů je zklamání,“ konstatoval šéf děčínského florbalu.

Elévově zajížděli ke svému dalšímu turnaji do Liberce, kde na ně čekali ve skupině nažhavení domácí a FBC Česká Lípa. Hned první utkání bylo velmi důležité, neboť se v něm podle očekávání hrálo o účast ve finále. Sestava byla stažena na pět útočníků a tři beky a to nakonec přineslo své ovoce.

„Kluci do zápasu vlétli po hlavě a bylo na co koukat. Šance se střídaly na obou stranách, ovšem o něco lepším týmem jsme byli my, a tak konečný výsledek 6:4 v náš prospěch byl zasloužený. Velkým dílem se o něj zasloužil pěti brankami Vláďa Trčka. Bojovný výkon celého týmu sklidil velkou pochvalu,“ pochvaloval si Štěpánek.

Ve druhém utkání na Děčín čekal papírově slabší soupeř, který dorazil pouze s pěti hráči do pole – FBC Česká Lípa. Podle očekávání tahal od začátku zápasu za delší konec Děčín, který si zápas pohlídal a zvítězil 7:0. „Výkon ovšem nebyl ideální, chybělo nasazení, přihrávkám přesnost a rychlost. To ovšem mohlo být způsobeno únavou z prvního vyrovnaného utkání,“ myslí si Štěpánek.

Ve finále se Děčínu podle očekávání postavil nejsilnější celek celé soutěže – Lomnice nad Popelkou, který Děčín v této sezóně již třikrát dokázal porazit, a to dost výrazně (10:5, 9:3 a 9:2). Děčíňáci tak neměli co ztratit a mohli jen překvapit. Od začátku se vedení ujali hráči Lomnice, Děčín však pokaždé dokázal reagovat. Výrazněji Lomnice odskočila až ve druhé polovině, kdy se dostala do tříbrankového vedení (6:3).

I v této těžké chvíli však Děčín dokázal odpovědět, když se hattrickem v rozmezí jedné minuty blýskl Tomáš Pšenička. Lomnice však byla šťastnějším týmem, opět se ujala vedení 7:6, které už se nezměnilo.

„Kluci však za finále zaslouží pochvalu, zápas odmakali a chyběl jen kousek štěstíčka a mohlo být všechno jinak,“ dodal závěrem vedoucí FBC DDM Děčín.