Úvodní třetina totiž domácím hráčům nevyšla, hosté jí vyhráli 5:2. „Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl, doslova jsme zaspali první třetinu,“ litoval asistent kapitána Jakub Věchet.

Prostřední část hry ale vyšla děčínským hráčům náramně. Hosté se nestačili divit, domácí otočili skóre díky osmi trefám na 10:6. „Až do druhé třetiny jsme vstoupili to správnou nohou a začali plnit pokyny, které jsme si dali před zápasem,“ pokračoval Věchet.

Chomutov to sice nevzdával, ale na vyrovnání to nestačilo. Vítězství a další tři body zůstaly Děčínu. „Soupeř nás na konci zkoušel zatlačit, ale my zachovali chladnou hlavu a dovedli zápas do zdárného konce,“ dodal.

Čtyřmi body za dva góly a dvě asistence se blýskl Martin Žáček, v brance musel vypomoct Petr Miško.

V sobotu 5. října nastoupí Děčín v Rudné proti celku Panthers Praha B.

DDM SANEXCZ Děčín – Florbal Chomutov B 14:8 (2:5, 8:1, 4:2)

Branky: Bořuta 2, Žáček 2, Záruba 2, Vlček, Logaj, Fidler, Žáček, Pilek, Zeman, Věchet, Matza – Jäschke 3, Rauscher 2, Šulc 2, Kubeš.

Děčín: Miško – Logaj, Vrátil, Fišer, Zeman, Věchet, Vážný, Matza, Žáček, Bořuta, Vlček, Záruba, Vybíral, Pilek, Fidler.