Od úvodu byl k vidění vyrovnaný florbal. Do vedení se dostali hosté zásluhou pěkné  střely Kulače. Domácí rychle srovnali, ale pak udeřil z levého křídla Nořinský a Děčín opět vedl. Do konce třetiny však Jablonec zabral a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Druhá perioda začala jako ta první, hosty dostal do vedení znovu Nořínský. A vše se zopakovalo za stavu 3:3, kdy střelu Krauskopfa dorazil do brány matador  Trčka – 3:4. Jenže pak přišla hrůzná pětiminutovka, na kterou hosté nebudou vzpomínat v dobrém. Za stavu 4:4 se Jablonec poprvé dostal do vedení a rozhozeným hostům nasázel do konce druhého dějství dalši tři branky.

I do poslední části vstoupili lépe hosté. Prosadil se Baša. Po této akci dalších deset minut na ukazateli skóre svítil stav 5:8. Jenže pak šli hosté do tří a Jablonec trestal. Nakonec si vedení pohlídal a vyhrál 10:7. „Soupeř byl v zápase favorit a svou roli potvrdil. Měl lehce navrch, ale nutno dodat, že se musel o výsledek prát. Na nováčka soutěže jsme si nevedli špatně a když do příštího zápasu doladíme nedostatky, má šanci na body. Hrajeme totiž proti Mostu, se kterým jsme postoupili," uvedl hrající boss klubu Tomáš Štěpánek.

FBK Jablonec – FBC DDM Děčín 10:7 (Nořinský 2, Baša 2, Trčka, Kulač, Pilek).
Děčín: Miško, Kotík, Baša, Trčka, Bořuta, Macháček, Štěpánek, Krauskopf, Kulač, Nořinský, Fidler, Pilek.