DAAK tour

Do Skalice u České Lípy na DAAK Tour (dvanáctý závod Severočeské amatérské ligy) vyrazil celý tým EMS Eltech Kolokrám Děčín a jeho podpora vynesla k dalšímu triumfu Michala Šupola. „Taktika byla velice odvážná a dost sebevědomá, po vítězstvích z Brandova a na Sněžníku jsme ani jinak přemýšlet nemohli. Úkol roztrhat startovní pole vzal na sebe náš kapitán David Jeřábek, na krev rozjel první vrchařskou prémii, která byla na pětadvacátém kilometru. To se povedlo a při spurtu na rychlostní prémii jsme s Netíkem a Jelínkem odskočili definitivně. David nám kryl záda, pochytával nástupy ve skupině,“ prozradil Šupol úspěšný děčínský plán. Trojice přijela do Skalice s bezpečným náskokem a v těsném spurtu vyhrál o galusku před Jelínkem a Netíkem. Za jeden a půl minuty dorazila rychlá osmička vedená Davidem Jeřábkem, další jezdci Eltechu měli větší časové odstupy ale umístěním si upevnili pěkné pozice v ligových kategoriích, Ivan Salaba třetí místo čtyřicetiletých a Ivo Jeřábek čtvrté mezi mladými muži, Eltech team drží pevně bronzovou příčku.

DAAK tour Skalice 80 km (SAL 12): 1. Šupol (EMS Děčín), 2. Jelínek (Exejeans Chomutov), 3. Netík (EMS Děčín) všichni 1:57:33, 4. Jeřábek David (EMS Děčín) 2:00:01,…14. Říha (EMS Děčín) 2:01:16. M40: 5. Salaba (EMS Děčín) 2:04:06.

Cyklovary

Poté ještě startovali děčínští cyklisté ve středočeských Soběhrdech, kde se jel stokilometrový závod Železný dědek. Ten je součástí seriálu Cyklovary, ve kterém je David Jeřábek průběžně první, Ivo Netík vede kategorii nad třicet let a právě posledním výsledkem se za něj dotáhl Michal Šupol. Od začátku jel směle Jeřábek, ve slibném úniku sbíral body na vrchařských prémiích, na konci třetího ze čtyř okruhů však byla jeho snaha zmařena pelotonem. Začínalo se prakticky znova, v posledním kopci se odpoutala trojice a do cíle spurtovala v pořadí Vachek (Subway Union Marin), děčínský Šupol a třetí Šimek z Dukly Praha. David dojel vyčerpaný v pelotonu ale získal cenu pro nejlepšího vrchaře závodu.

Autor: Rudolf Hoffmann