V polovině března proběhlo v Trutnově Mistrovství ČR v benchpressu.

Pořádajícím byl trutnovský trojbojařský oddíl. Mistrovství proběhlo v prostorech městského úřadu Trutnov.
Z Varnsdorfu se ho zúčastnili Kateřina Batelková a Miroslav Tarnóczy. A oba varnsdorfští závodníci zde zanechali docela významnou stopu.

Tlak v leže je jednou z disciplín silového trojboje. Cvik se provádí v leže, kdy závodník spustí činku na hrudník, kde zastaví, musí činku ustálit do klidu a vyčkat na povel hlavního rozhodčího, a vytlačit ji do napnutých paží.
Ženy přišly na řadu v první skupině, Katka startovala v kategorii žen do 67,5 kg. Když hravě zvládla základní pokus se 40 kg, na druhý pokus si nechala přiložit na 45, které taky s lehkostí vytlačila. Na třetí pokus byla připravena činka 
o hmotnosti 50 kg. Ten však nebyl díky technické chybě uznán. Tento výkon zajistil Katce 1. místo na Mistrovství ČR ve své kategorii a celkově třetí místo mezi ženami v absolutním pořadí.

Mirek nastoupil v odpolední části a na první zahajovací pokus si nechal naložit 110 kg, které s přehledem vytlačil. Druhým pokusem lehce zdolal 115 kg a na třetí pokus si nechal připravit činku o hmotnosti 120 kg. Tento výkon se rovná jeho osobnímu maximu. Za mohutného povzbuzování činku vytlačil, ovšem 
s technickou chybou, a tak byl pokus rozhodčími shledán neplatným. Tímto výkonem dosáhl na 2. místo.

Tyto výsledky svědčí o připravenosti varnsdorfských závodníků před nadcházející sezónou. Velké poděkování za podporu a pomoc při samotném závodě patří Alešovi a Patrikovi Navarovým.