V sobotu se konal již druhý závod Českého poháru a v neděli se na stejné trati závodilo o mistrovské tituly pro rok 2010. Oba dva dny se na startu představili dva jezdci děčínského Kur Sportu, jmenovitě benešovský Milan Myšík a litoměřický Martin Bronec.

Český pohár
V sobotu se za tropického počasí jel na Kosmonoské stráni druhý závod IngBau fourcross cup 2010.

ČP – Expert
V kategorii expert se sešla necelá čtyřicítka jezdců, kteří si to v kvalifikaci rozdali s časem a do hlavního závodů postupovalo pouze dvaatřicet nejlepších jezdců.

V expertech dojel Martin Bronec v kvalifikaci na třináctém místě a Milan Myšík v poslední zatáčce trati minul branku a tudíž byl diskvalifikován z celého závodu. Jinak by se svým časem v kvalifikaci v kategorii expert pravděpodobně vyhrál.

„Podle mého názoru jsem tu branku oběma koly projel, bohužel rozhodčí, který u branky stál to viděl jinak,“ pokrčil rameny Myšík.

Martin Bronecovi se dařilo, dojel v osmifinále na druhém místě a postoupil tak do čtvrtfinále. Tam přes všechnu snahu skončil na prvním nepostupovém, tedy třetím místě.

ČP – Elite
V kategorii elite bylo na startu sedmnáct jezdců a pouze jeden jezdec musel v kvalifikaci závodu opustit. V kategorii elite zvítězil olomoucký Kamil Tatarkovič.

Mistrovství ČR
V neděli se snad ještě za většího tepla než v sobotu jelo Mistrovství ČR na stejné trati v Kosmonosích jako Český pohár. Byly vypsány dvě kategorii a to junioři (15–18let) a muži (19 a více). Kategorie žen bohužel nebyla vypsána, neboť do konání podniku nedorazily potřebné čtyři závodnice k vypsání kategorie.

MČR – Junioři
V kategorii juniorů startovalo jednadvacet jezdců a nejlepších šestnáct z nich jich po kvalifikaci postoupilo do hlavního závodu. V juniorech dojel Milan Myšík v kvalifikaci na třetím místě, když na startu vycvakl nášlapný pedál.

Ve čtvrtfinálové jízdě juniorů byl benešovský Myšík nejrychlejší a tak do čtvrtfinálové jízdy postoupil z první pozice.

„V semifinále jsem nechtěl nic riskovat, protože mi především záleželo na jistém postupu do finále,“ tlumočil po jízdě Myšík, a tak, když se v průběhu závodu ocitnul na druhém místě, tak si jej s přehledem pohlídal.

Ve finálové jízdě startoval z nepříliš výhodné třetí – vnější dráhy. Přesto výborně odstartoval, stejně jako Michal Měchura, jenž startoval z vnitřní dráhy.

Do první zatáčky najížděl Milan těsně na prvním místě. Výhodné pozice chtěl využít, proto se na druhém skoku rozhodl změnit svou dráhu za vnitřní. Při manévru se bohužel smolně střetl právě s druhým Měchurou. Po kontaktu následoval nevyhnutelný pád.

K titulu juniorského mistra ČR tak se štěstím přišel Jakub Říha, který se před střetem prvních dvou závodníků pohyboval na třetím místě.

Milan Myšík si z bolestivého pádu odnesl monokl, otřes mozku a silně potlučený levý bok.

,,Poslední co si před pádem pamatuji je, jak jsem si před startem plácl s Míšou Měchurou. Z pocitu zavinění pádu mě vyvedl videozáznam jízdy, ze kterého je patrné, že zavinění nebylo pouze na mé straně. Jel jsem nepatrně před ním a snažil jsem se tam procpat, ale oba dva jsme bohužel spadli. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je opravdu velmi tenká,“ poznamenal Myšík, který zároveň viděl kámen úrazu kvalifikaci.

,,V kvalifikaci jsem na startu vycvakl pedál a celou první rovinu jsem nemohl nejen šlapat, ale ani skákat, proto jsem byl v kvalifikaci až třetí, což mi ve finále přineslo vnější dráhu“, uzavřel sedmnáctiletý nadějný jezdec Kur Sportu Myšík, který tak celkově obsadil na Mistrovství ČR čtvrtou příčku.

MČR – Muži
V kategorii mužů startovalo jednatřicet jezdců a všichni postoupili do hlavního závodu.

Této kategorie se zúčastnil i závodník Kur Sportu Martin Bronec, který po smolném pádu dojel až na osmadvacáté pozici.

Bohužel Martin vypadl hned v následující osmifinálové jízdě, kde skončil těsně na třetím nepostupovém místě.

Startoval v ní i Michal Prokop z týmu Pollis Racing, náš nejznámější a nejúspěšnější reprezentant ve fourcrossu a BMX.

I přes své bohaté zkušenosti skončil druhý, neboť vítězem se stal Kamil Tatarkovič z týmu Pdf Team. Na třetím místě dojel Michalem Marošim z RSP team.