Závod je vypsán na 63 kol, když každé z nich měří 666 metrů a neběhá se na klasickém oválu, ale trať má půdorys písmene E.

Je zde omezený počet startujících maximálně na 110 běžců a přihlásit se účastníci mohli pouze předem. Na místě se již nemůže nikdo registrovat. Děčínští Marek Řízek a Tomáš Plaček vše stihli bez zádrhelu a byla jim přidělena startovní čísla podle svých osobních rekordů z maratonu. Marek tak ponese na hrudi číslo 28 a Tomáš 57.

Teplota při závodě je průměrně patnáct stupňů Celsia, klimatizace poběží, pořadatelé připravili občerstvovací stanici po každém kole, k dispozici jsou čipy i digitální časomíra. Takže zajištění na vysoké úrovni. Jedná se již o 3. ročník tohoto netradičního maratonu a podle dosavadních zjištění jsou časy o zhruba deset minut horší, než je u maratonu u jednotlivých závodníků obvyklé.

„Při závodě rozhodně nebude pršet ani sněžit, závodníkům nebude foukat nepříjemný protivítr a dokonce nebude ani zima. Navíc se běží na trati s absolutně rovným profilem.“ Popisuje výhody, které lákají závodníky na start Petr Mach, jeden z organizátorů. „Za závodit si v lednu v teple je jinak téměř nemožné,“ dodává Mach.

Do Českých Budějovic se chystá i extrémní běžec Michal Weiss, pro kterého to bude dobrá příprava před únorovým pouštním dobrodružstvím v Libyi. Weiss se prý dokonce chystá budějovický závod uběhnout s batohem na zádech, který je předepsanou výbavou na plánovaném Libyjském závodě. Při Libyan Challenge bude muset po svých zdolat 205 km non stop s povinnou výbavou a nejnutnějšími věcmi pro přežití čtyř dnů v poušti jihozápadní Sahary. V minulosti své běžecké expedice a závody podnikl v lokalitách jako jsou Himaláje, poblíž Annapurny, či v poušti Maroka při slavném Marathonu des Sables.

Na start se postaví také další z české špičky extrémních běžců, ultra maratónec Daniel Orálek, který budějovický závod vloni už vyhrál a přijede tedy svůj titul obhajovat. Orálkův čas byl minulý rok 2:38:23, bude ho chtít určitě ještě vylepšit. Závodit bude opět i Evžen Ge, Čech s čínskou krví a oblíbeným maskotem vránou Sárou.

Kromě Orálka, Weisse a Evžena Ge se v podzemních garážích Mercury centra představí ještě další běžci z celé republiky a také z Polska a Slovenska. Takže jak je z předchozích řádků patrné, budou Řízek s Plačkem závodit v excelentní společnosti a rozhodně to bude velmi cenná a přínosná konfrontace.