Největším želízkem v ohni z děčínské stáje byl Jan Vaner v kategorii Masters 30-39, v niž ovládl první dva závody České enduro série a je suverénně v čele. Zálusk na dobrý výsledek si dělal v kategorii muži Elite i Milan Myšík, který byl dvakrát po sobě stříbrný. Naopak premiéru v Sušici měl junior Dominik Řídký, eliťák Matěj Višnovský a master Martin Krsek.

A byl to právě Milan Myšík, který dokázal jako jediný ze všech 120 závodníků stlačit čas sedmi RZ pod 19 minut a stal se tam novopečeným mistrem ČR v disciplíně enduro v hlavní kategorii muži Elite.

,,Bylo to velmi hektické. Poslední dvě týdny před mistrákem jsem na kole téměř neseděl, jen jsem se učil na zkoušku, kterou jsem musel udělat abych ukončil studium a nevyhodili mě. To by byl velký průser. Tu zkoušku jsem měl hned dva dny po mistráku, takže škola měla přednost“, vysvětloval Myšík, proč byl z titulu tak překvapený.

,,Je to velká úleva, letos se mi vážně moc nedařilo, ve čtvrtek před závodem mi táta postavil nové kolo, které jsem dostal, protože jsem něco musel změnit a byla to právě změna velikosti kola, díky které jsem vyhrál,“ prozradil Myšík

,,Ráno to vypadalo zle, dvě hodiny před závodem mi křuplo v zádech a já se nemohl ani hýbat, hodinu jsem ležel a doufal, že to přejde. Nepřešlo a zabraly až ibalginy. Říkal jsem si, že letos to je klasika, že mi štěstí nepřeje. Dal jsem si několik ibalginů a bolest překonal. Během závodu jsem jich měl sedm, asi i proto se mi jelo opravdu dobře a já cítil, že by to mohlo vyjít,“ svěřil se po dojezdu pětadvacetiletý biker, který tak dosáhl největšího úspěchu v enduru.

Jako bonus Myšík úspěšně zvládl i poslední zkoušku svého studia a nyní se může plně koncentrovat na závody, jelikož k závěrečné státní zkoušce půjde až v lednu 2019.

Druhým, kdo se z děčínského týmu Cannondale KUR sport podíval na podium byl Jan Vaner. Sice jakožto lídr české enduro série pomýšlel na titul, ale i třetí místo bere: ,,Výsledek je střední a ukázal, že jsem jel nakonec až příliš opatrně,“ pokrčil rameny v cíli fousáč, kterého pozná opravdu každý.

Do desítky se pak vměstnal v kategorii elite i Matěj Višnovský, který bral 9. místo a junior Dominik Řídký, který dobojoval na parádním pátem místě. Martin Krsek v kategorii Masters 40+ skončil za branami desítky na 11. místě.

Těmito výsledky se Cannondale KURsport stal nejúspěšnějším týmem letošního šampionátu!