První kolo play up, které rozhoduje o postupu do třetí nejvyšší florbalové soutěže, zná postupující. Zatímco Teplice dvakrát prohrály s pražským Olympem a sezóna pro ně skončila, Děčín přetlačil Kolín v samostatných nájezdech. A v cestě do Národní ligy mu stojí právě přemožitel severočeského rivala!

„Samozřejmě jsme moc spokojení. Oba zápasy byly těžké, bojovné a vyrovnané,“ mnul si ruce děčínský brankář Petr Miško.
Děčínští měli v obou případech lepší vstup, vždy dokázali vyhrát první třetinu. „Jenže Kolín vždy dorovnal. Ve druhém utkání jsme dokonce museli dotahovat,“ připomněl.

Samostatné nájezdy pak daleko lépe sedly právě Predátorům. „V prvním zápase jsme proměnili čtyři za sebou, to jsem snad nezažil,“ smál se Miško, který zlikvidoval dva pokusy Kolína.

V odvětě vyrovnával v 54. minutě na 3:3 děčínský Tomáš Krauskopf. A nájezdy? Opět je lépe zvládl Děčín. „Bylo důležité, že jsme v základní části uhájili lepší výchozí pozici než Teplice. Ale abychom jen nechválili. Hodně nás trápila koncovka. A ve druhém zápase byly naše přesilovky doslova strašidelné. To se moc nepovedlo,“ přiznal bez okolků.

V cestě za postupem do vyšší soutěže stojí těžký soupeř. Olymp Praha nasázel Teplicím ve dvou utkáních 14 branek. A bude proti Děčínu favoritem. „My ale nedáme svou kůži lacino. Vsázíme na bojovnost a nezbytnou hladovost,“ dodal Miško.

Série hraná na tři vítězné zápasy startuje tento víkend dvěma duely v Praze. O týden později se hraje třetí a případně čtvrtý souboj v Novém Boru. Za nerozhodného stavu by se klíčový boj odehrál 2. dubna opět na palubovce Olympu.

Teplice stejně jako před rokem vyfasovaly pro úvodní kolo pražský celek. Olymp byl nad jejich síly, první utkání v Praze prohrály 2:7, na Stínadlech o den později padly 4:7.

V Praze na Chodově se hrálo před fantastickou atmosférou, kterou vytvořily dvě stovky diváků. Olymp byl lepší a vyhrál naprosto zaslouženě.

Teplický duel byl o poznání vyrovnanější a napínavější. Domácím se podařilo stáhnout dvoubrankovou ztrátu, když se ale Olymp dostal na rozdíl dvou branek podruhé, Tepličtí už zvrátit utkání nedokázali.

„Celou sérii rozhodly dvě skutečnosti: náš úzký kádr a také to, že jsme se na každou šanci hrozně nadřeli. Soupeř byl vždy o kousek napřed a zaslouženě postupuje,“ uznal trenér Teplic Tomáš Syryčanský.