Jisté ale je, že trénuje hodně a poctivě. Drahotová je světovou šampionkou mezi juniorkami, držitelkou juniorského světového rekordu, evropskou vicemistryní do 23 let a ze seniorského ME má bronz. „Počet kilometrů záleží na tréninkovém období. Nejdelší tréninky jsou vždycky přes zimu a to bývá většinou tak 20 až 25 kilometrů za trénink. Někdy jsem šla i třicet. S blížícími se závody se to zkracuje a zrychluje. V zimě si vždycky říkám, že už se těším na léto, až budu mít formu a bude to trénink do deseti patnácti kilometrů," vypráví sympatická atletka.

Letos v Riu si splnila olympijský sen. Na chodecké dvacítce si došla pro desáté místo. „Zní mi to hezky," culí se. „Spousta lidí si neuvědomuje, že už jenom stát na startu zdravá byl pro mě po tom zranění úspěch," připomíná problémy se stehenní kostí. „Desáté místo je hezké, ale v mých možnostech je být lepší. Můj osobní rekord z loňska patří do světové špičky, takže bych ráda tohle umístění vylepšila," předsevzala si. „Číňanka vyhrála horším časem než je můj osobák, ale zase drží světový rekord, který je o minutu a tři čtvrtě rychlejší," dumá.

Na olympiádu v Tokiu si ale musí počkat. Teprve spřádá plány na příští rok. „Bude MS v Londýně a tam bych chtěla závodit, protože mě mrzí, že jsem tam nemohla jet na olympiádu kvůli nízkému věku. Taky bude ME do 23 let, to je prestižní. Byla jsem druhá a ráda bych vybojovala zlato. To by bylo hezké," zasní se.

Drahotová je sportovní multitalent. Kromě chůze se úspěšně věnuje i běhu a cyklistice. O víkendu startovala na půlmaratonu v Ústí, a přestože nebyla zcela zdravá, do cíle doběhla v čase 1:25:02 jako čtvrtá nejrychlejší Češka. Mezi chůzí a během je přitom velký rozdíl. „Opravdu je to úplně jiné. Podobná je vytrvalost, ale pohyb je jiný. Chůze je specifická, a když dlouho nechodím, tak je těžší se do toho dostat než u běhu."

Drahotová pochází 
z Rumburku, do svého rodiště za rodiči se ale často nedostane. „Je to docela z ruky, tak už tam moc nejezdím." Rodiče zvažovali, že by vyrazili za dcerou na olympiádu. „Ale já jsem to nechtěla. Bylo to velmi nákladné, vůbec jsem nečekala, že tam bude tak draho. A měla bych o ně strach. Já jsem se tam nebála, ale asi by nebyl dobrý nápad jít někam samotná." Naopak z viru zika obavy neměla. „Komára jsem viděla jen jednou." A co lovení selfíček s celebritami „Na to nejsem. Člověk je nechce rušit u jídla, mně to přijde blbý. I když teď toho trošku lituju. Ale hned, jak jsme tam přijeli, tak jsem se potkala s Markem Cavendishem. Mám ráda cyklisty, tak jsme si popovídali."

Drahotová má dvojče Elišku, také sportovkyni. „Sestra už nezávodí a užívá si rekreačního sportu. Teď jde na fakultu architektury. Sama chodím kreslit, je to dobrý odpočinek." Přemýšlí, že se také vrhne na studium. „Letos to nešlo kvůli olympiádě, ale kreslím věci spojené s architekturou, aby to šlo použít ke zkouškám," prozrazuje na závěr.