„Oba týmy nasadily všechny váhy. Už dlouho neměly zápasy tak vysokou úroveň, diváci viděli opravdu krásný box,“ pochvaloval si děčínský funkcionář Miloslav Jirásek.

Přitom po prvních čtyřech zápasech domácí prohrávali 2:6. Ve váze 60 kg nestačil ve své extraligové premiéře Sněhota na prostějovského Tanka. Ve váze 64 kg pak domácí Polakovič porazil na body Dekýše. „Do ringu jsem nastoupil díky zranění po roce a půl. Začátek byl z mé strany pomalejší, pak jsem ale trefil pár dobrých úderů. Hlavně ve druhém kole jsem v ringu dominoval, ve třetím si pak pohlídal vítězství. Podle mě to byla zasloužená výhra,“ zdůraznil pětinásobný mistr ČR Pavel Polakovič.

Ve váze 69 kg nestačil domácí Karvánek na Baláže. „Byly tam dobré výměny, ale Baláž vždy zakončoval a nakonec vyhrál na body. Poprvé se boxovala váha 72 kg. Ve druhém kole byl prostějovský Veselý počítán. V tom třetí ale našemu Junovi docházely síly. Rozhodčí i přes protest diváků dali vítězství Veselému,“ zlobil se Jirásek.

Od tohoto stavu ale děčínští boxeři vyhráli následující čtyři zápasy. „Nová posila Tyityis se dobře předvedl. Přímé údery a Ganoška byl stále v rohu ringu. Rozhodčí mu přisoudili výhru 3:0 na body,“ komentoval Jirásek zápas ve váze 75 kg.
Nádhernou bitvu přinesl další kategorie, ve váze 81 kg porazil Hořejšek Mužíka a vyrovnal na 6:6. „Taková bitva se jen tak nevidí, oba předvedli krásné rány. Diváci to odměnili potleskem,“ zdůraznil Jirásek.

Děčín pak dostal do vedení Jiří Havel, které v souboji mistrů republiky prohrál Jána ze Slovenska. „V zápase jsem se cítil výborně. Bral jsem to jako rozjezdový zápas po půlročním zranění bicepsu. Forma mi ale jde ruku v ruce. Pomalu se můžu nastavit na vrchol sezóny, kterým bude domácí mistrovství,“ prohlásil Havel, vítěz kategorie 91 kg.

Domácí vítězství potvrdil v super těžké váze Pála, který porazil Horkého RSC. „Podle nových pravidel můžou do utkání zasáhnout hned tři profesionálové. Pála je profík, dělal sparingpartnera bratřím Kličkům. Horký šel tvrdě do výměn. Ve druhém kole si naběhl na zvedák a v ringu se objevil ručník,“ dodal Jirásek. „Zhodnotil bych to tak, že jsem hrozně rád, jelikož jsem po pěti letech vlezl do ringu, který mě toho v životě hodně dal. Výsledek je vlastně úplně jedno," přiznal upřímně Ondřej Pála.

V neděli 20. října se boxuje opět v Děčíně, když v derby přivítá Ústí nad Labem.