„Ve světovém poháru jsme získali čtvrté a osmé místo, vyhráli jsme v rakouském Grazu, odjeli úspěšně i několik seniorských soutěží. Coby junioři startovali na Mezinárodním mistrovství České republiky a postup na Evropu nám unikl o 1,7 bodu. A to jsem závodil s nataženými vazy v rameni,“ shrnul děčínský rodák Češka některé výsledky.

Protože se koncem února a počátkem března zúčastní Mistrovství světa juniorů v běloruském Minsku, hodili za hlavu seniorskou soutěž, stejně na ni mají ještě rok čas a víc než svědomitě se připravují na nejdůležitější závod sezóny.

V rámci přípravy byla začátkem února malá generálka v německém Oberstdorfu, kde se jel Bavarian Open. Do závodu bylo přihlášeno dvacet tanečních párů. „Po krátkém tanci jsme vedli. Další den nás čekal volný tanec. Obhájit prvenství bylo obtížné, protože v těsném závěsu byli Francouzi a Italové. Nám se však podařilo vedení udržet a navýšit i bodový odstup od druhých Francouzů skoro o sedm bodů,“ pochvaloval si Češka.

Zisk 127,03 bodů je jejich letošní rekord a hlavně velmi dobrý příslib před krasobruslařským světovým mistrovstvím juniorů.
Všichni, kteří tomuto páru věří, včetně dvojice trenérů N. Karamyševy a R. Sinicina,vidí umístění ve světové desítce.