Úspěšné vystoupení na Mistrovství světa v orientačním biatlonu mají za sebou sportovci z Klubu biatlonu Jílové.

„Po bronzové medaili Lady Nebeské z Mistrovství Evropy v letním biatlonu přidali jílovští závodníci další medaile do sbírky z právě proběhnuvšího ČEZ Mistrovství světa v orientačním biatlonu,“ prozradil vedoucí klubu Luboš Přibyl.

ME proběhlo i za organizační spolupráce jílovských v uplynulém týdnu ve Starém Městě po Landštejnem. Při účasti takřka 120 sportovců z devíti zemí se celkem šest sportovců z Klubu biatlonu Jílové prezentovalo dobrými výkony a všichni si domů vezli nějakou tu medaili.

Zlaté úspěchy

„Nejhodnotnější je samozřejmě zisk titulu Mistra světa, který získali v pátek ve sprintu Milan Novotný ve veteránské kategorii mužů 35 let a v sobotu při klasice v druhé nejprestižnější kategorii juniorů Adam Přibyl,“ pochlubil se Přibyl. Adam potvrdil svou příslušnost k nejlepší světové elitě, když navázal svým titulem na stříbro a bronz z loňského světového šampionátu v Dánsku. Je jen škoda, že v pátečním sprintu přišel o medaili a možná i druhý titul jedním drobným zaváháním, popřípadě jedním chybným výstřelem.

Výtečný Adam

„Při sobotní klasice pak Adam předvedl výtečnou střelbu a titul juniorského Mistra světa si právem zasloužil. V juniorské kategorii dívek zabojovala Adéla Burdová a získala v sobotní klasice stříbro a přidala ještě bronz za štafetu juniorek společně s Kateřinou Dubnovou z KOB Děčín. Bronz ve štafetách ještě přidali Milan Novotný a Tomáš Fúsek ve veteránech a v juniorech Jan Válka, který startoval společně s Matějem Burdou z KOB Děčín. Individuální bronz pak ještě přidal Frank Braatz ve veteránské kategorii mužů 45 let, který zde ovšem startoval za tým Německa,“ pokračoval ve výčtu úspěchů Luboš Přibyl.

Reprezentanti KB Jílové se tak opět dobře prezentovali na velké mezinárodní soutěži a dokázali, že i malý sportovní klub může vychovávat sportovce mezinárodního formátu.

„Poděkování za své výkony zaslouží všichni tito sportovci a dále také ostatní členové klubu, příznivci a kamarádi, kteří se na organizaci letošního ČEZ - Mistrovství světa v orientačním biatlonu ve Starém městě pod Landštejnem podíleli,“ nešetřil Přibyl chválou.