Na turnaji se nehrálo jen o umístění v Českém poháru, ale také o postup do finálového turnaje, na kterém se bude hrát o tituly Mistr ČR. Proto se na Ostravskou kuželku dostavila celá kuželkářská špička a ve většině kategorií byly po posledním hodu rozdíly zcela minimální a rozhodoval úplně každý hod. Nejlepší hráči byli nasazeni do závěru turnaje, což bylo zárukou napínavého průběhu, ale také řady překvapivých výsledků.

Samozřejmě zde nemohli chybět hráči z Děčína, kteří měli ambice na nejvyšší příčky, i když v počátku turnaje mírně rozdílné. Petra Kostková to měla velmi komplikované, protože musela čekat na zaváhání dvou největších soupeřek, mnohonásobné přebornice ČR Zdeňky Lacinové z pořádajícího oddílu a svojí oddílové kolegyně Vladimíry Klementové.

Petr Kumstát měl značně jednodušší pozici. Jelikož v žádném z pěti letošních turnajů nenašel přemožitele, a i když někdy těsně, tak všechny vyhrál. Měl tak velký bodový náskok, že mohl hrát naprosto klidně a v pohodě, protože jakékoliv umístění pro něj stejně znamenalo úžasný úspěch – celkové vítězství v Českém poháru za rok 2010.

Překvapení

Hned v kategorii těžce postižených žen se zrodilo první velké překvapení. Kostkové velmi pomohla a všem vypálila rybník Věra Matějová z pořádajícího oddílu, která zvítězila výkonem 344 kuželky. Klementová, která mohla Petru v celkovém pořadí porazit však svou roli nezvládla, srazila jen 296 kuželek a byla až čtvrtá. Petra první dráhu moc nezvládla a nervozita na ní byla vidět. Na druhé dráze si nechala od Kumstáta poradit, využívala vyjetého „žlabu“ a jen kouli posílala před sebe. Výsledek se dostavil a výkonem 329 kuželek obsadila vynikající 2. místo. O tři kuželky přehrála třetí Lacinovou a mohla i ona slavit pro ni nečekané celkové vítězství v Českém poháru.

Potvrzení

Ani Kumstátovi první dráha nevyšla podle představ a na Jirku Poláška z Rýmařova po 50 hodech ztrácel 17 kuželek. Přesně jak poradil Petře, tak se zachoval i on sám, na 2. dráze nic neřešil, nehledal žádnou ulici a jen posílal kouli před sebe. Vyjetý žlábek vykonal své. 236 poražených kuželek znamenalo celkových 430 a nakonec porazil druhého v pořadí Poláška o 13 kuželek. A tak ani v posledním turnaji ČP neokusil hořkost porážky.

Ostatní

Kategorii lehce postižených žen při neúčasti hornobenešovské Jany Martinikové ovládla Radka Pastvová z Baníku Ostrava. Další překvapení se zrodilo v těžce postižených mužích, kdy vyhrál překvapivě Vávra z Opavy za 557 kuželek. V kategorii LP2 se z výhry radoval Šmerda z ČKD Blansko.