Této vrcholné akce se samozřejmě zúčastnila i česká výprava, ve které figurovali i borci děčínsko-českolipského karate klubu Sport Relax.

Klání začalo eliminačními koly kategorií kata juniorů a juniorek. Zde si nejlépe vedl Adam Zdobinský, který svými výkony potvrdil svou účast v semifinále a později i ve finálové čtyřce. V seniorech si Jan Drobeček proklestil cestu do semifinále a následně postoupil až do večerního finále. Ondřej Samek a Jakub Kolek si smolně vylámali zuby v eliminačních kolech na domácích reprezentantech.

V soutěži Kata týmů měla Česká republika seniorský tým postavený z Drobečka, Kolka a Zdobinského, kteří po získání tří juniorských titulů v řadě měli těžkou pozici kvůli přechodu do vyšší věkové seniorské kategorie. Poradili si s ní však dobře a postoupili do medailových bojů.

Finálové odpoledne v nabité Jahrhunderthalle mělo tedy trojici českých finálových účastí. Jako první bojoval o medaile Adam Zdobinský, který i přes zranění kloubního pouzdra, které si přivodil při kumite, zacvičil vynikající Gojushiho Sho. Zřejmě i díky nevýhodné první startovní pozici se mu však nepodařilo obhájit své loňské prvenství a skončil na poněkud smolném čtvrtém místě. Medailovou chuť české reprezentace tak zpravil až Jan Drobeček, když svou perfektně předvedenou a nejvýše ohodnocenou Sochin získal zlato pro české barvy.

Posledním želízkem v ohni byl seniorský kata tým, do finále nastupoval až v půl desáté večer a po celodenním vypětí bylo těžké předvést perfektní výkon, ale podmínky byly stejné pro všechny. Chlapci nastupovali opět na nepopulární první startovní pozici, kterou si zajistili čtvrtým nejlepším výkonem v semifinále. Se svou kata Gojushiho Sho, ale dokázali, že lze zabojovat i z tohoto místa. Překonal je pouze domácí tým, a tak potom co za sebou nechali výběr Monaka a Itálie navázali na svou tříletou zlatou šňůru a připsali si první medailové umístění v seniorské kategorii a to hned stříbrné.