Děčínský oddíl TJ Kajak měl v Bratislavě tři zástupce. Na závodním kanále byla Adéla Házová, na břehu pak trenér Pavel Rothmeier a fyzioterapeutka národního týmu Alena Charvátová.

„Adéla již při tréninku v Děčíně ukazovala výbornou formu, které pranic neublížilo krátké volno po úspěšném mistrovství světa a to se potvrdilo i při závodech. V třídenním programu se každý den závodilo na jedné z Olympijských distancí a tak od časných ranních hodin až do podvečera proběhl kompletní program od rozjížděk až po finále,“ řekl trenér Tomáš Charvát.

V pátek se začalo nejdelší tratí na jeden kilometr a dívky včetně Adély měly na programu pouze singla. Bohužel děčínská reprezentantka měla trochu smůlu na vylosování semifinále, kde v těsném a vyrovnaném dojezdu nestačila o pár setinek na šťastnější trojici postupujících a i přes čtvrtý nejlepší čas, výrazně lepší než časy vítězek dalších semifinálí, vypadla do finále B. To s přehledem a v klidu zvládla a vyhrála ve výborném čase, který by jí ve finále A stačil na páté až šesté místo. Děvčata, která z její semifinálové jízdy postoupila se ve finále pobila o medaile a nejhorší z nich dojela na pátém místě.
Zdravě naštvaná se v sobotu Adéla pustila do těžké kombinace nejvíce obsazeného singla a debla na nejprestižnější ženské trati 500 metrů.

„Tady už nepřipustila výraznější komplikace a přes těžký kvalifikační klíč, kde ze semifinále postupují jen první dvě lodě se v pohodě prosadila do finále obou disciplin. Večer si nejprve parádním výkonem vyjela páté místo na singlu a pak na deblu společně s Bárou Galádovou jen těsně podlehly vítězným Maďarkám a při slavnostním ceremoniálu si vystoupily pro stříbrnou medaili,“ pravil spokojeně Charvát.

Ve sprinterském programu na 200 metrů český čtyřkajak inovoval sestavu, když místo dvou z juniorek odcházejících osmnáctiletých kajakářek do lodě medailistek z ME zasedla nová mladší krev. Adélu s Gabrielou Hermely tak doplnila Vrbenská a Pudilová.

„Děvčata ukázala, že ani pro příští sezonu nemusí český čtyřkajak chybět v popředí významných soutěží a parádním pátým místem dala naději, že by měla patřit do špičky významných soutěží i v příštím roce,“ dodal Tomáš Charvát.