Bohužel po předchozím skoro letním počasí se na tento pohárový víkend podmínky značně zkomplikovaly a chladné a velmi větrné počasí s velkými vlnami značně ztížilo průběh všech závodních jízd. Proto velmi často došlo i na nedobrovolné koupele v chladné vodě račického kanálu.

„Z naší výpravy tato nepříjemnost potkala Káju Kofroňovou, která po sobotním šestém místě z intervalového závodu plánovala na neděli pro její oblíbenější závod s hromadným startem útok na medaili. Jenže plány vzaly za své hned po úvodním kilometru při první obrátce. Sice pak znovu nasedla a pěknou jízdou předjela spoustu pomalejších závodnic, ale na lepší než devatenáctou příčku už se nedostala," řekl Tomáš Charvát, trenér z TJ Kajak Děčín.

Jakub Šmalcl aktuálně hájí barvy Junioru Děčín. Sedm let strávil v Dobkovicích.
Šmalcl přišel do Děčína za bratrem, chce vyhrávat. Proč odešel z Dobkovic?

Skvělá umístění v elitní desítce přidali i kajakáři. „Jakub Musil po sobotní šesté příčce sahal v neděli dokonce po medaili, aby nakonec v těsném dojezdu skupinky bojující o stříbro a bronz skončil na páté pozici. Také další Jakubové Kremla a Nyari bojovali na čele početného startovního pole a jak v sobotní časovce, tak v nedělním masáku dojeli těsně za sebou s nepatrným jen desetinovým rozdílem. V sobotu 9. a 10., v neděli v opačném pořadí na 6. a 7.místě," pokračoval

Další pěkné výsledky ve druhé desítce přidali Michal Florián, Nykyta Poddubnyi, František Málek a Vendula Pavlišová.

„Stejnými tratěmi začal také veteránský pohár a tam kategorii žen kralovala se dvěma zlatými medailemi Lenka Hrochová. Při nominačních závodech dospělých si bývalí děčínští reprezentanti Kateřina Zárubová, Adéla Házová a Vladimír Cerman zajistili místo v národním týmu pro první závody Světového poháru a Olympijskou kvalifikaci v květnu v Szegedu," dodal Charvát.