Vše uspořádal Nadační fond Tomáše Slavaty a triatlonový oddíl Triade Děčín. „Závod byl jedním z akcí celorepublikové série, kde závodí i děti z dětských domovů, které Tomáš Slavata podporuje a ukazuje jim cestu životem pomocí sportu," připomněl Marek Peterka z Triade Děčín.
Do závodu odstartovalo přes 170 dětí ve věku od 2 do 15 let. Rozděleny byly do sedmi kategorií. „Díky Tomáši Slavatovi jsme mohli dětem, které nemají vlastní kolo, ho zdarma zapůjčit," zdůraznil Peterka.

Závod měl fajn atmosféru, ke které přispělo příjemné počasí a děti závodily ze všech svých sil. Po té co absolvovaly svou trať v rozložení běh – cyklistika – běh, čekalo na každého z nich občerstvení a diplom. Pro ty nejlepší byly připraveny i věcné ceny a vyhlášení na stupních vítězů.

„Vítězové byli nakonec všichni, kdo se aktivně zúčastnili a užili si krásné odpoledne v příjemné atmosféře a mezi podobně naladěnými lidmi. Po závodech byli vylosováni dva účastníci, kteří obdrželi horské kolo. Takto Tomáš Slavata se svou nadací podporuje nejen děti z dětských domovů, ale i příchozí závodníky," pokračoval Peterka.

Zároveň Triade Děčín věnuje po všech akcích finanční částku na handicapované děti, celkem za své trvání to je již více jak 300 000 Kč. „Děkujeme rodičům za podporu při zaplacení dobrovolného startovného," dodal Peterka. Z dalších akcí se blíží Mikulášovický triatlon, Iron Dumpling včetně dětských závodů, poté v září opět duatlon pro mládež. Triade Děčín je jedním z největších pořadatelů závodů v Děčíně.

Přehled vítězů

děti 2-5 roky: J. Rouček a E. Daňková (odrážedlo) chlapci do 6 let: F. Gamba dívky do 6 let: S. Horáková dívky do 8 let: A. Blažková chlapci do 8 let: R. Hynčica dívky do 10 let: T. Stehlíková
chlapci do 10 let: J. Ranš dívky do 12 let: J. Hrubá chlapci do 12 let: T. Netík dívky do 15 let: A. Černohorská
chlapci do 15 let: L. Zika dívky nad 15 let: K. Stehlíková
chlapci nad 15 let: M. Košik