Ta totiž vyhrála v kategorii ,,starší žákyně“ Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice.

„Na republikovou soutěž se Míša probojovala třemi kvalifikačními závody, ve kterých dvakrát brala zlato, jednou stříbro. V kvalifikačním závodě v Praze dokonce zvítězila téměř tříbodovým rozdílem před brněnskou kolegyní. Z celého čtyřboje poté v jednotlivých nářadích brala zlato na třech nářadích – v přeskoku, kladině a prostných,“ vyprávěla Marta Vážná z SKDM Děčín.

Posledním kvalifikačním závodem byl pro Míšu krajský přebor, kde vyhrála s obrovským předstihem osmi bodů.

„Míša na počátku své závodní kariéry měla lehké problémy s vyrovnaností na závodišti. Stabilní výkony, které podává v tréninku, v závodě zatím nepředváděla s úplnou jistotou. Na republikovém mistrovství ovšem prokázala, že se z ní stává opravdová závodnice,“ zdůraznila.

Začínala sestavou na bradlech, kde poprvé zařadila prvek zvaný ,,veletoč“. „V rozcvičení ovšem zakopla špičkami o nižší žerď a rozcvičení tak nebylo úplně úspěšné. Není úplně příjemné, když víte, že se rozcvičení nepovedlo a vy už nemáte šanci si to zkusit,“ pokračovala Vážná.

Děčínská gymnastka se nicméně zachovala jako zkušená závodnice a svou sestavu předvedla s naprostou jistotou. Nakonec z toho byla druhá nejvyšší známka na bradlech.

„Dále pokračovala předváděním svých sestav na kladině a prostných. S kladinovou sestavou, ačkoli byla bez pádu, nebyli trenéři, ani sama Míša úplně spokojeni, ačkoli v tréninku předvádí Míša, jak se říká, „jednu sestavu jako druhou“. Prostná však zajela ve svém stabilím podání a na závěr ji čekalo předvedení přemetu přes přeskokový stůl. Na přeskoku Míša pravidelně získává nejvyšší hodnocení ze všech,“ podotkla.

Na mistrovství se jí podařilo něco nevídaného. Její dokonalý přemet rozhodčí ohodnotili známkou 16.000, což znamená, že získala nejvyšší možné bodové ohodnocení. Jinými slovy – rozhodčí jí nesrazili žádné srážky za chyby v provedení. Nestává se to tak často a už vůbec ne na tak vysoké soutěži.

„Míša nakonec brala zlato z celého čtyřboje s malým bodovým rozdílem 65 desetin bodu před stříbrnou Šuplerovou z Brna. Dá se říci, že zlato jí vyhrály zmiňované nově zařazené veletoče, bez jejichž předvedení by skončila stříbrná. Kolektiv trenérů je ovšem spokojený, nicméně dodává, že stále je na čem pracovat. Míša má v sobě ale obrovský potenciál. V tréninku nepolevuje, snaží se trhat osobní rekordy v posilování, je zkrátka pracant,“ dodala Marta Vážná.