Plavecký klub Děčín kvalifikoval šest svých svěřenců – Simonu Polákovou, Lucii Ticháčkovou, Olivera Horáčka, Terezu Vaščíkovou, Barboru Silnou a Petra Šolína.

Simona Poláková a Lucie Ticháčková.Simona Poláková a Lucie Ticháčková.Zdroj: Zdroj: PK DěčínUž při ranním rozplavání byla cítit značná nervozita všech účastníků. Děčínští trenéři Jan Mareš a Petr Rouček již dopředu avizovali, že chtějí navázat po „covidové pauze“ na úspěchy minulých ročníků a získat pro Děčín další nejcennější skalpy v podobě českých medailí. Absolutně však nečekali, co se ve vodě během celého víkendu odehraje. Děčínské plavání vybojovalo neskutečných 14 medailí!

„To jsme si ani v nejlepším snu nepředstavovali. Tohle je zápis do historie a zároveň budoucnosti plavání v Děčíně,“ prohlásil trenér Jan Mareš.

Děčín udolal věhlasné české kluby, které musely uznat, že děčínským borcům to prostě plave. Zápis do historických tabulek plavání ČR je tedy zasloužený. „Gratulujeme všem zúčastněným a děkujeme za velkolepou reprezentaci našeho města na nejvyšší sportovní úrovni,“ dodal Mareš.

Stupně vítězů:Simona Poláková 10 let – 2.místo 50m prsa a 100m prsa

Barbora Silná 11 let – 1.místo 200m prsa, 800m vz, 100m polohový závod, 200m polohový závod („královská disciplína“), 2.místo 200m znak, 3.místo 400m volný způsob.

Petr Šolín 11 let – 1.místo 50m volný způsob, 400m vz a 800m vz, 2.místo 200m prsa, 100m prsa, 200m polohový závod.