Za podpory města Děčín se na začátku května konaly plavecké závody pod názvem „Děčínský pohár 2023“. V děčínském aquaparku se představilo neuvěřitelných 350 plavců z 25 oddílů, což byla doposud největší účast a díky tomu celá plavecká hala praskala ve švech.

Za Plavecký klub Děčín se představilo 41 plavců. Vyvrcholením byly finálové závody na 100m polohovým závodem a štafety, které proběhly v závěru dopoledního programu. Mezi nejúspěšnější děčínské borce a medailisty se zařadili v nejmladších kategoriích Filip Kadlec, Tomáš Čermák, Beata Kafková, Simča Poláková, Eliška Horáčková, Jáchym Rouček, Lucie Poláková a Albert Votík.

Děčínský plavecký klub na domácí půdě.Děčínský plavecký klub na domácí půdě.Zdroj: archiv klubuV ročnících narození 2008-2010 pak Petr Šolín, Barbora Silná, Alžběta Blažková, Anežka Žáčková, Nina Červinková, Marta Netušilová, Viktorie Hlávková a Tereza Vaščíková. Celkem domácí oddíl získal 42x stupňů vítězů. Tečku za celým závodem udělala Bětka Blažková, která se stala nejlepší plavkyní za tzv. FINa body v disciplíně 200m prsa, kdy časomíra ukázala skvělý v současné chvíli nejlepší český výkon 14tiletých dívek - 2:40,50s.

Zaplavané časy byly důležité pro kvalifikování se na krajské přebory a také na letní mistrovství ČR. Plavecký klub Děčín děkuje všem dobrovolníkům, vedení Aquaparku Děčín, rozhodčím a trenérům a těší se na další ročník soutěže.

Děčínským plavcům se dařilo na Memoriálu J. Jezbery v Chomutově. Cílem bylo zopakovat úspěchy z minulého ročníku, kde Barbora Silná přepisovala historické rekordy a posunout své disciplíny na ještě lepší časy. Plavecký klub Děčín vysbíral snad všechny důležité nejvyšší umístění a stanul na druhém místě ve štafetě 4x50m polohovým způsobem mix ve složení Petr Šolín, Alžběta Blažková, Barbora Silná a Jakub Svoboda.

Mezi mladšími pak excelovali Tomáš Čermák se 3 stupni vítězů a Simona Poláková, která brala hned 5 medailí. Bára Silná neskutečně překonala nejlepší časy na 50m motýlkem za 30,69s a Péťa Šolín zaplaval nejrychlejší sprintové distance všech disciplín. Zároveň se mu podařilo zaplavat prozatím nejlepší český čas na 100m volným způsobem v neskutečném limitu 58s. Jako nejlepší plavkyně celého meetingu podle zisku tzv. FINa bodů se stala Bětka Blažková za disciplínu 200m polohovým způsobem, kde překonala svůj osobák a časomíra se zastavila na skvělých 2 minutách a 28,89 vteřinách.

Plavecký klub Děčín je rozjetý jako vlak a cílová stanice jsou červnová republiková mistrovství. "Naše svěřence chválíme a jedním dechem dodáváme, že by si plavání v Děčíně a sport jako takový zasloužilo mnohem větší podporu. Naši sportovci dělají Děčínu reklamu a zaslouží si adekvátní a srovnatelný přístup," nechali se slyšet trenéři PK Děčín.